Chcesz stary wygląd Facebooka? Mamy na to sposób!

facebook

Choć nowy Facebook wygląda ładnie, tak nie jest on zbyt wygodny i funkcjonalny. Spotkałem się już z wieloma negatywnymi opiniami na temat nowego interfejsu i wiele osób chciało powrócić do tego starego. Wiemy jak to zrobić!

Już od lutego korzystam z nowego interfejsu Facebooka. Jest on całkiem nowoczesny, ładny i obsługuje ciemny motyw. Niestety, elementy są dziwnie duże i pozostawiają sporo niewykorzystanego miejsca, co szczególnie widać na ogromnych monitorach. Od jakiegoś czasu gigant wymusza korzystanie z nowego interfejsu, co nie podoba się wielu osobom. Myślę, że tym użytkownikom przyda się dzisiaj opisywany trick.

Warto przeczytać: Facebook jakiego znasz zniknie…

Stary Facebook

To była tylko kwestia czasu, o czym wiedzieliśmy bardzo dobrze – właśnie pojawiła się specjalna wtyczka do przeglądarek, która przywraca starego Facebooka. Co ważne, z dodatku możemy skorzystać nie tylko na Google Chrome i Firefoxie, ale również na innych przeglądarkach bazujących na Chromium – chociażby Brave Browser. A jak z niej skorzystać?

Musimy pobrać wtyczkę Old Layout for Facebook, którą znajdziecie >>tutaj<< dla Chrome/Chromium, a >>tutaj<< dla Firefoxa. I to już. Wszystko powinno działać od razu i bez żadnej konfiguracji. A jak działa wtyczka? To bardzo proste – dodatek zmienia User Agenta i “mówi” Facebookowi, że korzystamy ze starej przeglądarki internetowej nieobsługującej nowy interfejs. Z podobnej metody korzysta się podczas uruchamiania GeForce Now na Linuxie. Aby przywrócić nowy wygląd Facebooka wystarczy usunąć lub wyłączyć wtyczkę.

facebook
Stary interfejs Facebooka

Który interfejs Facebooka wolicie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!