[AKTUALIZACJA] Facebook, WhatsApp i Instagram nie działają. Nie napiszesz nawet wiadomości na Messengerze

facebook

To się niestety zdarza, a ostatnio dosyć często. Właśnie padły usługi Facebooka, w tym Instagram, Messenger, a nawet WhatsApp. Jeśli na nich polegałeś to jesteś odcięty.

Wielka awaria Facebooka

Już od około godziny trwa ogromna awaria Facebooka i aplikacji od niego zależnych. Nie działa przede wszystkim Instagram i portal Facebook, ale też komunikatory WhatsApp czy Messenger. Jeśli polegałeś na tym usługach, to jesteś w zasadzie odcięty od “świata”. Warto dodać, że problem nie dotyczy tylko Polski, a całego globu. Problemem jest DNS.

facebook
(fot. DownDetector)

Jest to już kolejna awaria Facebooka i jedna z większych od popularnego padnięcia usług Google’a, które uniemożliwiały korzystanie nawet z aplikacji trzecich. Co ciekawe, ludzie zgłaszają problemy ze swoimi operatorami ISP. Muszę zaznaczyć, że to nie oni są winni.

Dlaczego WhatsApp padł? Ten komunikator – podobnie jak Instagram – od jakiegoś czasu jest w rękach Facebooka, a tak jak pisaliśmy – padł nie tylko sam portal społecznościowy Facebook, ale również jego usługi.

facebook

Co zamiast Facebooka i pochodnych?

Awaria nie objęła usług niezależnych od Facebooka. Żadnych problemów nie zauważyłem z Telegramem, który bardzo dobrze teraz sprawdza się do raportowania problemów z Facebookiem. Błędów nie zauważyłem również na Twitterze. Oczywiście zawsze też można skorzystać z Mastodona, Signala oraz MeWe.

Źródło: Własne

Aktualizacja:

04.10.2021 23:56: Facebook oraz pochodne usługi (Messenger i Instagram) zaczęły działać.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!