Telegram z aktualizacją. Wprowadzono ważne usprawnienie

telegram
(fot. Telegram)

No i jest! Telegram właśnie wydał kolejną aktualizację, która wprowadza nowe usprawnienia. Co tym razem zaimplementowano? Przede wszystkim bardzo ważny dodatek.

Telegram otrzymał uaktualnienie

Najnowsza aktualizacja Telegrama nie ma zbyt ogromnego znaczenia i możliwe, że nie zmieni sposobu użytkowania aplikacji przez wielu z Was, jednak warto pewne rzeczy odnotować. Przede wszystkim wprowadzono specjalne motywy czatu.

Co prawda, Telegram od dawna pozwala nam dowolnie modyfikować wygląd, jednak teraz będziemy mogli każdemu czatu przypisać inny motyw. Póki co, do wyboru będzie 8 gotowych rozwiązań, jednak w przyszłości ma ich być znacznie więcej. Twórcy uważają, że to pozwoli na szybsze rozróżnianie rozmówców i zahamuje nas przed wysłaniem wiadomości nie do tej osoby, co chcieliśmy.

Wprowadzono także interaktywne emoji. Telegram od dawna ma animowane emoji, jednak to nowe rozwiązanie będzie inne. Dotknięcie danego emoji wywoła efekt na całym ekranie i to jednocześnie na urządzeniach obydwóch rozmówców. Póki co, funkcja dostępna będzie dla 6 emotek, jednak w przyszłości dojdą kolejne.

Tym ważnym usprawnieniem, o którym wcześniej wspominałem, są niedawno opisane przeze mnie potwierdzenia odczytania. Od teraz Telegram pokaże nam kto dokładnie daną wiadomość przeczytał. Są jednak pewne ograniczenia. Po pierwsze, funkcja dostępna będzie tylko w małych grupach (prawdopodobnie maksymalnie 50 osób). Po drugie, raporty odczytania są dostępne tylko dla własnych wiadomości. Po trzecie, raporty zostaną usunięte po 7 dniach od wysłania wiadomości. Ma to pozwolić zachować prywatność.

Kolejnym dodatkiem jest coś, co usprawni korzystanie z Telegrama w środowisku biznesowym oraz szkolnym. Otóż od teraz można nagrywać transmisje wideo na żywo. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję, a nagrywanie się rozpocznie. Po przerwaniu zapisu, odpowiedni plik zostanie wysłany do Zapisanych Wiadomości. Dodano także nowe animowane emoji.

Źródło: Telegram

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!