7-letni smartfon dostał aktualizację. To pożegnanie dla Fairphone 2

(fot. Fairphone)
(fot. Fairphone)

Fairphone 2 właśnie umiera. A przynajmniej kończy mu się oficjalne wsparcie… po 7 latach!

7 lat – właśnie tyle wsparcia miał Fairphone 2

Fairphone 2 to całkiem udany smartfon marki. Oferował bardzo wydajny (jak na tamte czasy) procesor, wygodne wymiary i długie wsparcie. Bo tak, zgodnie z zapowiedziami, właśnie skończyło się oficjalne wsparcie dla tego telefonu. Warto wspomnieć, że trwało ono aż 7 lat (od 21.12.2015 do 07.03.2023). Inni producenci smartfonów mogą o czymś takim tylko pomarzyć (a raczej ich klienci).

7 lat innowacji, modułowości i zmian napędzanych przez społeczność. Fairphone 2 odchodzi na emeryturę, ale jego dziedzictwo żyje dalej. Oddana społeczność, która utrzymuje zrównoważoną technologię i modułową konstrukcję przy życiu, składa wyrazy uznania ?. Ostatnia aktualizacja zabezpieczeń już dostępna

Fairphone
Fairphone 2
(fot. Fairphone)

Firma chce oddać hołd temu sprzętowi wydając finałową aktualizację z nowymi zabezpieczeniami. Ciekawostką jest fakt, że marka obiecała “tylko” 3-5 lat aktualizacji, a okres ten jednak znacznie się przedłużył. Prawdopodobnie o kolejne uaktualnienia zadba społeczność – z użyciem custom ROM-ów. Firma dodaje, że telefon jest bezpieczny do użytku do maja bieżącego roku – po tym czasie najnowsze łatki zabezpieczeń mogą być niewystarczające.

Fairphone 2 oferuje procesor Qualcomm Snapdragon 801, 2 GB RAM oraz ekran IPS TFT 1920 x 1080 pikseli o przekątnej 5 cali. Telefon aktualnie pracuje na Androidzie 10, co jest całkiem zadziwiające, bowiem wydanie aktualizacji do nowszej odsłony Androida bez wsparcia producenta chipsetu może być trudne. Jak na dzisiejsze standardy to dosyć leciwy smartfon, jednak w tamtym czasie był całkiem mocną propozycją.

Źródło: Fairphone

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!