FairPhone 3+ oficjalnie: modułowa budowa, 5 lat wsparcia i zgodność z naturą

FairPhone 3+ oficjalnie: modułowa budowa, 5 lat wsparcia i zgodność z naturą

Dzisiaj odbyła się konferencja firmy Fairphone, na której przedstawiono nowy smartfon Fairphone 3+. Wyróżnia go łatwość naprawy, bardzo długie wsparcie i modułowa budowa.

Fairphone 3+ oficjalnie

Na dzisiejszej konferencji firma Fairphone przedstawiła smartfon FairPhone 3+. Jest to nieco ulepszona wersja niedawno pokazanego Fairphone 3, gdzie największą różnicą są nowe aparaty. Od teraz flagowy produkt europejskiej firmy cechuje się głównym aparatem 48 Mpx, a także kamerką do selfie o rozdzielczości 16 Mpx. Co ważne, rozmiary nowych modułów, jak i samego smartfona pozostały takie same, więc właściciele Fairphone 3 mogą wykonać update do 3+ na własną rękę – wystarczy zakupić nowe kamery oraz śrubokręt.

FairPhone 3+ oficjalnie: modułowa budowa, 5 lat wsparcia i zgodność z naturą

Specyfikacja wygląda dosyć przeciętnie i prezentuje się następująco:

  • Procesor Qualcomm Snapdragon 632;
  • Wyświetlacz Full HD o przekątnej 5,65 cala w proporcjach 18:9 przykryty szkłem Corning Gorilla Glass 5;
  • 4 gigabajty pamięci RAM, 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy o kartę pamięci;
  • Bluetooth 5.0, GPS, NFC, 4G/LTE z VoLTE;
  • Wyjmowalna bateria 3040 mAh z obsługą szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge;
  • System Android 10.

Cena smartfonu Fairphone 3+ wynosi 469 Euro, co daje około 2070 złotych.

Z Fairphone 3+ będziesz mógł korzystać aż przez 5 lat

Co ważne, producent twierdzi, że zapewni sprzętowi co najmniej 5 lat wsparcia. Trzeba przyznać, że w świecie Androida jest to czymś rzadkim, tym bardziej, że mamy tutaj do czynienia ze sprzętem z budżetowej półki. Mało tego, Fairphone nawet chce abyśmy aż tyle czasu korzystali z tego telefonu, bowiem ma to ogromnie pozytywny wpływ na środowisko. Pomóc w tym mają nam nie tylko aktualizacje oprogramowania, ale również modułowa budowa pozwalająca na łatwe naprawy.

Warto przeczytać: Fairphone 3 to smartfon bez Usług Google’a z wyboru

To oczywiście rodzi pytanie, czy dosyć leciwy Snapdragon 632 sobie z tym poradzi? Fairphone wierzy, że ten procesor będzie wystarczająco szybki aby zapewnić komfortowe korzystanie z urządzenia. Firma zaznacza jednak, że to nie zależy tylko od nich, ale również od samego producenta chipsetu, jak i innych “graczy”.

FairPhone 3+ oficjalnie: modułowa budowa, 5 lat wsparcia i zgodność z naturą

Podczas prezentacji firma bardziej skupiła się na procesie produkcji niż na samym sprzęcie. Z tego też powodu pracownicy odbyli podróże do kopalni kobaltu i złota w Afryce, jak i do swojej fabryki w Chinach. W obydwóch miejscach przyczynili się do wzrostu bezpieczeństwa pracowników, podwyżek płac, a także rozwoju społeczności. Mało tego, sumarycznie 40% plastiku w smartfonie Fairphone 3+ pochodzi z recyklingu – to naprawdę imponujący wynik.

Jak się Wam podoba Fairphone 3+? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!