Fairphone 4 będzie miał Androida 11 i wsparcie 5G!

fairphone
(fot. Fairphone)

Prywatność w sieci to coraz głośniejszy temat, a jak również wiemy, smartfony zbierają o nas całkiem sporo informacji. Dlatego też są projekty, których zadaniem jest danie nam rozwiązania, które pozwoli nam na zachowanie prywatności. Jedną z dróg jest zakupienie smartfona Fairphone. Jak się okazuje, w sieci pojawiły się pierwsze informacje o nadchodzącym Fairphone 4.

Fairphone to smartfony, które – jak wskazuje nazwa – są fair wobec wszystkich – zarówno klientów, jak i dla pracowników – nawet dla tych, którzy wydobywają surowce potrzebne do budowy tych urządzeń. Telefony nie mają zbyt dobrej specyfikacji, ale za to pozwalają na proste naprawy oraz możemy zakupić niemalże każdy moduł prosto od producenta.

Rok temu na łamach ROOTBLOG-a pojawiła się relacja z prezentacji Fairphone 3+, czyli aktualnie najnowszego smartfona tejże firmy. Specyfikacja wygląda dosyć przeciętnie i prezentuje się następująco:

  • Procesor Qualcomm Snapdragon 632;
  • Wyświetlacz Full HD o przekątnej 5,65 cala w proporcjach 18:9 przykryty szkłem Corning Gorilla Glass 5;
  • 4 gigabajty pamięci RAM, 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy o kartę pamięci;
  • Bluetooth 5.0, GPS, NFC, 4G/LTE z VoLTE;
  • Wyjmowalna bateria 3040 mAh z obsługą szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge;
  • System Android 10 (producent obiecał 5 lat aktualizacji systemowych).

Cena smartfonu Fairphone 3+ wynosi 469 Euro, co daje około 2070 złotych.

fairphone 3
Fairphone 3

Są pierwsze informacje o Fairphone 4

Jak się okazuje, Fairphone przygotowuje się do prezentacji nowego telefonu. Potwierdzają to najnowsze certyfikacje. Z tego co wiemy, to Fairphone 4 zaoferuje chociażby Androida 11 (warto dodać, że Android 12 zostanie wydany już niedługo) oraz wsparcie dla sieci 5G. Co ważne, sercem sprzętu ma być procesor Qualcomm Snapdragon – zapewne model ze średniej półki. Niestety, to wszystkie potwierdzone informacje na temat nadchodzącej nowości.

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!