Fairphone 5 zaoferuje nowocześniejszy wygląd

fairphone 3
Fairphone 3

Fairphone 4 pojawił się dwa lata temu, a to sprawia, że mamy dobry moment na odświeżenie tego sprzętu. Jak się okazuje, pojawiły się nowe przecieki na temat Fairphone 5.

Fairphone 5 nadchodzi: przede wszystkim nowszy design

Smartfony Fairphone nie pojawiają się co roku, a rzadziej. I dobrze, ponieważ są dopracowane, ciekawie zaprojektowane i powstałe z myślą o korzystaniu przez wiele lat. Sam producent potrafi jeden model wspierać aż 7 lat. Jednak Fairphone 4 nie oferuje mocnej specyfikacji – nie oszukujmy się, już na start był raczej przeciętny, a dwa lata później, w 2023 roku, jest po prostu niezbyt wydajnym telefonem. Jak się okazuje, portal Android Authority udostępnił sporo informacji na temat następcy.

W zasadzie to pojawiły się rendery zdradzające design Fairphone 5. Możemy dostrzec, że wygląd będzie o wiele nowocześniejszy. Głównie chodzi o front, gdzie ramki wokół ekranu są znacznie mniejsze. Z tyłu natomiast mamy design już znany nam z Fairphone 4, czyli aparaty są ułożone na małej, trójkątnej wyspie.

Ponadto wiemy, że na bocznej ramce pojawi się czytnik linii papilarnych, a także dostępne będą trzy wersje kolorystyczne – jasnoniebieska, czarna i półprzezroczysta. Oczywiście, podobnie jak poprzednie modele, smartfon będzie można rozebrać i chociażby wymienić baterię.

Niestety, nie znamy specyfikacji nowego smartfona. Liczymy, że raczej będzie to półka średnia, podobnie jak 2 lata temu. Więcej informacji dowiemy się pewnie już niedługo.

Źródło: Android Authority

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!