Naprawialne słuchawki Fairbuds XL dostępne. Cena zwala z nóg

Fairbuds XL
(fot. Fairphone)

Kilka dni temu pisaliśmy o dużym przecieku na temat słuchawek Fairphone Fairbuds XL. Jak się okazuje, zaledwie po chwili miały one premierę i można już je zamówić, również do Polski. Co oferują i ile kosztują?

Fairbuds XL – drogo, ale ekologicznie

Fairphone to marka, która znana jest przede wszystkim z produkcji smartfona, który jest fair. To oznacza, że podczas całego procesu produkcyjnego każdy pracownik jest dobrze wynagrodzony, a sam produkt możemy własnoręcznie naprawić, natomiast wsparcie trwa nawet po kilka lat. Fairphone XL to słuchawki nauszne, które przenoszą te zalety właśnie na nową kategorię produktową.

(fot. Fairphone)
(fot. Fairphone)

Fairbuds XL mają wiele ważnych zalet. Przede wszystkim oferują ANC i tryb przepuszczania dźwięków, a modułowa budowa pozwala na naprawę i to w zaciszu domowym. Nawet przewód przebiegający od lewej do prawej słuchawki ma złącze USB-C. Mało tego, baterię możemy wymienić w kilka sekund, bowiem ta znajduje się w jednej ze słuchawek, pod klapką. Bateria wygląda na podobną do tych, którą znamy ze starych telefonów.

Tak jak przewidywałem w newsie o przecieku, port USB-C faktycznie obsługuje audio, a Fairphone sprzedaje dedykowany przewód USB-C<->Jack 3,5 mm. Tak, dobrze się domyślacie, jest on sprzedawany oddzielnie. Warto dodać, że mamy tutaj do czynienia z budową zamkniętą, wokółuszną, 40 mm przetwornikami dynamicznymi i baterią na około 30 godzin działania. Słuchawki mają dedykowaną aplikację, choć warto dodać, że możemy nimi również sterować za pomocą wbudowanego joysticka i przycisków.

(fot. Fairphone)
(fot. Fairphone)

Fairbuds XL – cena

Jak już nas marka przyzwyczaiła, za modułowość, ciekawy projekt i bycie fair wobec wszystkich pracowników trzeba dobrze zapłacić. Dlatego też słuchawki wyceniono na 249 EUR (około 1123 PLN), co plasuje je w topowej półce cenowej. Jednak Fairphone też jest wysoko wyceniony, ale jego specyfikacja jest raczej średniopółkowa i tak samo trzeba patrzeć na Fairbuds XL, co potwierdzają pierwsze recenzje.

Ponadto wraz ze sprzętem możemy dokupić akcesoria takie jak długi przewód USB-C 3.2 za 34,95 EUR czy dedykowany przewód USB-C<->Jack 3,5 mm za 12,95 EUR. Producent gwarantuje dostawę do Polski metodą niepozostawiającą śladu węglowego.

Źródło: Fairphone

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!