Słuchawki z ANC, które sobie naprawisz sam: nad tym pracuje FairPhone

(fot. Winfuture)
(fot. Winfuture)

FairPhone to marka znana z produkcji smartfonów, które możemy sobie łatwo naprawić, a ich wsparcie trwa wiele lat. Jak się okazuje, firma chce otworzyć się na nową kategorię – słuchawki nauszne z ANC.

Słuchawki nauszne z ANC, które naprawisz w swoim domu

Nawet naprawa smartfonów potrafi być bardzo trudna, a słuchawki to jeszcze cięższy temat. Jednak marka FairPhone zaprojektowała wiele smartfonów, których naprawa w domowym zaciszu to wygodna i prosta sprawa. Teraz chcą to samo zaoferować w sferze słuchawek nausznych.

Fairbuds XL mają być słuchawkami nausznymi z ANC pracującymi w formie bezprzewodowej. Wyróżniać ma je fakt opcja swobodnej naprawy w domu. Jest to bardzo ciekawe, bowiem ciężko na rynku o taki sprzęt. Ponadto, słuchawki niszczą się w inny sposób niż telefony i tutaj zużyciu poddawane są inne elementy. Mowa tu chociażby o pałąkach, które lubią pękać (ekhm…Q30…ekhm), zużywających się bateriach oraz padach (choć te akurat możemy łatwo wymienić w wielu słuchawkach).

Wyciek renderów zdradza również brak złącza Jack 3,5 mm, co może być sporym problemem – zwłaszcza w kontekście pracy pasywnej. Jednak jest port USB-C do ładowania i całkiem możliwe, że to właśnie on obsłuży również i audio – tak było w przypadku słuchawek Bluedio. Wyciek zawiera również informację, że użyte plastiki mają być z recyklingu.

Sam jestem w trakcie poszukiwania nowych słuchawek nausznych, ponieważ moje Q30 gubią kawałki plastików, co utrudnia korzystanie. Propozycja duńskiej firmy może okazać się być naprawdę smacznym kąskiem, aczkolwiek obstawiam, że słuchawki Fairbuds XL będą drogie. Nawet pojawiła się domniemana cena wynosząca 249 Euro, co daje niemalże 1140 złotych. No i co ważne, opcja naprawy jest super, ale nie można zapomnieć o takich podstawach jak jakość audio, wygoda noszenia czy właśnie skuteczność ANC.

Źródło: WinFuture przez Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!