Fairphone może pracować nad modularnymi słuchawkami TWS

fairphone

Holenderska firma Fairphone znana z produkcji ekologicznych smartfonów, może zająć się innymi, równie ważnymi urządzeniami. Głównie mówi się tutaj o słuchawkach TWS (prawdziwie bezprzewodowych), które niezwykle szybko zyskały na popularności. Oczywiście te słuchawki miałyby być fair, a co za tym idzie – podobnie jak smartfony – byłyby modularne.

Modularne słuchawki TWS od Fairphone

Fairphone to firma znana z produkcji smartfonów budowanych w zgodzie z naturą. Od samego początku produkowania, marka stara się być fair wobec zarówno pracowników, jak i Ziemi. Mało tego, smartfony te są modularne, bowiem pozwalają się łatwo naprawiać. Ba! Samo Fairphone sprzedaje części zamienne oraz obiecuje kilka lat wsparcia danego produktu.

Smartfon jednak często wykorzystywany jest z przeróżnymi akcesoriami, a ciężko znaleźć mi coś wygodniejszego i potrzebniejszego niż słuchawki TWS. Jak się okazuje, Fairphone faktycznie może pracować nad modularnymi słuchawki bezprzewodowymi bez kabla łączącego. Byłaby to zarazem pierwsza tego typu konstrukcja. Warto tutaj dodać, że tak drobna elektronika jak słuchawki TWS jest niezwykle trudna w naprawie. Niestety, pozyskane informacje są szczątkowe.

fairphone
(fot. Fairphone)

Słuchawki miałyby być dostępne tylko i wyłącznie w kolorze czarnym. Cena sprzętu wynosić miałaby 99,95 EUR, czyli aktualnie około 460 złotych. Nie jest to aż tak wysoka kwota, tym bardziej, że byłaby to faktycznie konstrukcja modułowa. Całkiem możliwe, że premiery lub zapowiedzi możemy oczekiwać na zbliżającej się premierze nowego produktu. Prawdopodobnie ma to być Fairphone 4 5G, który będzie ogromnym krokiem naprzód w rozwoju tej linii smartfonów.

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!