Fanowski remaster Half-Life 2 pojawi się już niedługo!

Half-life
(fot. Świat Gry)

Mam wrażenie, że gry Half-Life nie muszę opisywać. Jest to wręcz kultowy tytuł, do którego miło wraca się nawet w 2021 roku. Jak się okazuje, fani pracują nad remasterem gry – oczywiście za zgodą Valve.

Remaster Half-Life 2

Half Life to gra typu FPS, w której to wcielamy się w Gordona Freemana – doktora fizyki. Na swojej drodze spotkamy wielu wrogów – nie tylko ludzi, ale również potwory ze świata Xen. Gra odniosła tak ogromny sukces, że kilka lat później doczekała się kolejnej wersji, czyli Half Life 2, w której to również sterujemy doktorem Freemanem. Do dzisiaj tytuł ten uważany jest za jedną z najlepszych gier na świecie i nawet w 2021 roku dostarcza wiele rozrywki i zabawy.

Już w 2015 fani opracowali aktualizację, która do Half-Life 2 wniosła wiele nowości, w tym wsparcie dla HDR, ulepszone cienie i nowe efekty cząsteczkowe. Entuzjaści gry jednak nie pozostawiają jej w takim stanie i już pracują nad kolejnym wydaniem.

Ekipa odpowiedzialna za tę modyfikację idzie za ciosem i pracuje nad Half-Life 2: Remastered Collection. Co ważne, mowa tu o odświeżeniu nie tylko podstawki, ale również epizodów. Niestety, nie znamy żadnych większych szczegółów.

Half Life 2: Remastered Collection zadebiutuje już niedługo na Steamie. Będzie to całkiem ciekawy tytuł do pogrania na Steam Deck.

Źródło: CD-Action

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!