Xbox Stream Box (konsola do xCloud) pojawi się jeszcze w tym roku!

Xbox Stream Box

Microsoft mocno inwestuje w swoje rozwiązania chmurowe czego dowodem może być chociażby Windows 365 oraz xCloud. Ta druga usługa to odpowiednik takich rozwiązań jak Google Stadia czy GeForce NOW, choć ma pewną przewagę. Microsoft czuje się na tyle pewnie, że planuje wydać specjalną konsolę do grania w chmurze. Poznajcie Xbox Stream Box.

Streaming, czyli granie na zewnętrznych serwerach, to coraz popularniejsza forma grania, która daje wiele możliwości. Mając szybkie łącze oraz płacąc drobną subskrypcję, możemy otrzymać wrażenia podobne do grania na lokalnej konsoli. Microsoft jest świadomy rosnącego trendu i już od jakiegoś czasu inwestuje w swoje rozwiązania.

Efektem tego jest xCloud, który dostaje każdy kto subskrybuje Xbox Game Pass Ultimate (a jeśli masz nową konsolę Xbox, to pewnie to robisz) i dający dostęp do wielu popularnych gier z taką różnicą, że w przeciwieństwie do stacjonarnych konsol, nie trzeba ich instalować. Microsoft jednak chce pójść jeszcze dalej i zamierza wydać dedykowane urządzenie do grania w chmurze.

Xbox Stream Box, czyli konsola do grania w chmurze

xCloud możemy uruchomić na wielu urządzeniach, które już mamy, jednak gigant zamierza wydać dedykowany do tego sprzęt. Xbox Stream Box z wyglądu może przypominać Xbox Series S, jednak będzie znacznie mniejszy. Prototyp również zaoferuje ważne porty, chociażby Ethernet, HDMI czy USB-C (równocześnie ma to być port do zasilania) oraz USB-A.

Nie zabraknie Wi-Fi oraz Bluetooth. Ma pojawić się także świecący przycisk jak w innych Xboxach. Podobnie jak standardowe konsole Microsoftu, tak i Stream Box będzie mógł zastąpić Smart TV dzięki kompatybilności ze Spotify, Netflixem itd.

Warto dodać, że xCloud jesteśmy w stanie uruchomić na już wielu telewizorach ze Smart TV. Stream Box więc będzie idealny dla osób, które mają telewizor bez Smart TV lub ze przestarzałym systemem. Xbox Stream Box ma pojawić się już pod koniec bieżącego roku.

Źródło: Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!