Fedora 35 pojawi się już 2 listopada! To będzie świetny system dla Twojego laptopa

fedora matebook
Fedora 34 z ciemnym motywem Adwaita Dark

Twórcy Fedora Linux nareszcie podali konkretną datę premiery najnowszej odsłony systemu. Będzie to już w następnym tygodniu!

Fedora Linux 35 pojawi się za kilka dni

Twórcy OS-a podali datę premiery Fedory 35. Będzie to już w przyszły wtorek, dokładnie 2 listopada 2021. Początkowo zakładano, że będzie to 26 października, więc zauważamy tu małe spóźnienie.

System ten wniesie całkiem sporo nowości, na które warto czekać. Mowa tu chociażby o środowisku GNOME 41. Wnosi ono odświeżony sklep z aplikacjami oraz rozszerzone ustawienia systemowe zawierające opcję dot. sieci komórkowej oraz multitaskingu, gdzie skonfigurujemy chociażby działanie gorących rogów czy ustalimy stałą liczbę przestrzeni roboczych. Pojawią się w końcu opcje zarządzania energią i możliwość włączenia oszczędzania baterii.

gnome 41
(fot. OMG!Ubuntu)

Będą też nowe wersje aplikacji. Chociażby zobaczymy Connections do nawiązywania połączeń zdalnych VNC oraz RDP. Kalendarz natomiast obsłuży wydarzenia dodawane za pomocą plików .ics. Fedora 35 wniesie również WirePlumber, czyli specjalne narzędzie do obsługi PipeWire. Na start dostaniemy Linux Kernel 5.14.

Fedora Linux to system dostępny w pełni za darmo, który możemy instalować na dowolnym komputerze bez potrzeby wykupowania licencji. Możemy robić z nim co chcemy i wykorzystać w dowolny sposób. Oferuje on bardzo spójny i wygodny interfejs obsługujący ekrany dotykowe oraz gesty na touchpadzie. To sprawia, że korzystanie z Fedory na laptopie jest niezwykle wygodne i przyjemne. Sam używam Fedorę 34 na Huawei MateBook X Pro 2021 i bardzo sobie chwalę takie połączenie.

Źródło: The Fedora Project

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!