Fedora 37 opóźniona. Problemem luka w zabezpieczeniach

Fedora 37 Beta
Fedora 37 Beta

Fedora 37 miała pojawić się lada moment, jednak moment publikacji w końcu przesunięto. Problemem jest luka w zabezpieczeniach jednego z pakietów.

Fedora 37 dopiero w połowie listopada

Fedora 37 to bardzo ciekawe wydanie tego systemu, które wyposażono w chociażby GNOME 43. Premiera miała odbyć się lada moment. Niestety, poinformowano, że publikacja wersji stabilnej musi zostać opóźniona.

Team firmy Red Hat odpowiedzialny za zabezpieczenia wysłał prośbę o opóźnienie premiery Fedory 37, aby dać więcej czasu na załatanie luki w zabezpieczeniach. Dokładnie mowa tu o pakiecie OpenSSL. Twórcy uważają, że lepiej wydać system później już zabezpieczony, niż wydawać odpowiedni update po momencie publikacji. Nie znamy większych szczegółów o samej luce, bowiem nałożono embargo. Te zostanie zdjęte we wtorek.

Fedora 37
Fedora 37

Tak więc oznacza, że stabilna wersja Fedory 37 zostanie wydana mniej więcej 15 listopada. Jest to niemalże miesięczne opóźnienie względem pierwotnego terminu publikacji przypadający na 18 października. Jednakże uznano, że lepiej naprawić pewne błędy i luki w zabezpieczeniach niż wydawać system, który mógłby się nie spodobać i być niezbyt dobry dla użytkowników.

Źródło: Phoronix

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!