FIMI PALM czyli kopia DJI Osmo Pocket od Xiaomi

FIMI PALM czyli kopia DJI Osmo Pocket od Xiaomi

DJI Osmo Pocket to sprzęt, który pokochało naprawdę sporo użytkowników. I ciężko się temu dziwić. Urządzenie, które oferuje naprawdę niezłą jakość obrazu i dźwięku, a jednocześnie jest tak małe, że możemy mieć je zawsze ze sobą brzmi jak coś co może się podobać. Teraz na rynek trafia konkurencyjny produkt jednej z submarek Xiaomi.

FIMI PALM

Rozumiem to, że producenci czasami inspirują się urządzeniami innych firm. Niemniej jednak FIMI PALM czyli produkt marki należącej do ekosystemu Xiaomi wygląda jak zwyczajna podróbka DJI Osmo Pocket. Mam wrażenie, że chiński producent stwierdził, że nie tak dawno zaprezentowany sprzęt DJI dobrze się sprzedaje, to wystarczy go skopiować i wypuścić na rynek pod własną nazwą. Nigdy czegoś takiego nie popierałem, ale to klienci wybiorą z czego chcą korzystać. FIMI PALM ma wymiary 30,5 x 22,7 x 127 mm i waży 120 g.

FIMI PALM czyli kopia DJI Osmo Pocket od Xiaomi

Oczywiście urządzenie to posiada zintegrowany trzyosiowy gimbal, który ma zapewnić całkowicie płynne ujęcia. Sama kamera może nagrywać w maksymalnej rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę. Kąt widzenia obiektywu to 128 stopni. Nie zabrakło także niewielkiego wyświetlacza dotykowego o przekątnej 1,22 cala i rozdzielczości 240 x 240 pikseli. Ekran ten pozwala zarówno na podgląd aktualnie nagrywanego kadru jak i szybką zmianę ustawień bez konieczności sięgania po smartfon i dedykowaną aplikację. Sterowanie kamerą może odbywać się także za sprawą joysticka.

Zobacz także: Xiaomi Mi Mix 3 5G w nowej wersji pamięciowej zauważony w TENAA

FIMI PALM posiada dwa wbudowane mikrofony oraz dodatkowo tradycyjne złącze słuchawkowe, do którego możemy podłączyć zewnętrzny mikrofon. Do dyspozycji mamy cztery tryby pracy, a jedna bateria ma wystarczyć na 240 minut pracy w rozdzielczości FullHD przy 30 klatkach na sekundę. FIMI PALM już dostępny jest w sklepie Gearbest. Regularna cena urządzenia ma wynieść 199 dolarów (ok. 780 zł), ale osoby, które zdecydują się na zakup w przedsprzedaży będą musieli zapłacić 144,99 dolara (ok. 570 zł). Wysyłka nowości submarki Xiaomi ma rozpocząć się po 15 stycznia 2020 roku.

Co myślicie o FIMI PALM? Czy waszym zdaniem kopia DJI Osmo Pocket ma szansę zdobyć popularność? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Zamów FIMI Palm w sklepie GearBest w przedsprzedaży!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!