Firefox 101 wydany! Zmian jest niewiele…

Firefox

Mozilla właśnie wydała kolejną aktualizację przeglądarki Firefox. Co wnosi edycja 101?

Firefox 101 – bez większych zmian

Właśnie dzisiaj Mozilla wydała nową wersję przeglądarki internetowej Firefox. Nie wnosi ona jednak zbyt wiele zmian, choć warto je sobie odnotować.

Firefox 101 to przede wszystkim nowość w postaci prefers-contrast. Pozwala nam to na automatyczną zmianę kontrastu na stronach internetowych. Nie jest to ogromna zmiana, ale dla osób potrzebujących właśnie wyższego/mniejszego kontrastu, to może być coś ogromnego.

Nowy Firefox wprowadza również zapytania użytkownika związane z celem pobierania pliku. Jest to typowa funkcja dla Firefoxa, która została wycofana w odsłonie 98. Jak widać, wydanie 101 przywraca ten element, który faktycznie po prostu się sprawdzał – nie wszystkie pliki chcę pobierać na dysk, bowiem czasami wystarczy mi tylko jednokrotne jego podejrzenie. Tryb zachowania Firefoxa przy pobieraniu plików możemy dowolnie zmieniać w ustawieniach.

Firefox

Znalazło się wiele nowych poprawek błędów, w tym specyficznych dla Linuxa. Chociażby rozwiązano problem z zacinaniem się przy ustawieniach about:newtab. Naprawiono też problemy związane z FFmpeg 5.0. Nowe wydanie również wprowadza zalecenia związane z MFSA 2022-19.

Mozilla Firefox 101 już powinna być dostępna do pobrania bądź lada moment będzie. W Windows aktualizacja jest możliwa wewnątrz samego programu, natomiast na Linuxie wyczekujcie uaktualnienia w repozytorium.

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!