Firefox wydany w wersji 98. Co takiego wnosi?

mozilla firefox

Mozilla właśnie wydała przeglądarkę Firefox w wersji 98. Co nowego zostało dodane?

Mozilla Firefox 98 już jest. Co takiego dodano?

Firefox 98, podobnie jak poprzedni update, nie wnosi zbyt większych zmian. Niestety, Mozilla dalej skupia się na mniejszych usprawnieniach, ale myślę, że warto je odnotować.

Poprawki dotyczą między innymi pobierania plików. Przede wszystkim przeglądarka nie będzie nas pytać co zrobić z pobieranym plikiem – te automatycznie będą zapisywane na dysku. Co prawda, daje to nieco mniejszą kontrolę użytkownikowi, jednak w rzeczywistości korzystanie z programu będzie znacznie szybsze i wygodniejsze. Warto dodać, że tę opcję będzie można przywrócić z poziomu ustawień aplikacji. Co ważne, pobrane pliki od teraz można usuwać bezpośrednio z menedżera pobierania.

Firefox
Opcje dotyczące pobranego pliku

Niestety, Firefox 98 nie jest tą edycją, w której to wsparcie dla systemu wyświetlania Wayland jest uruchomione domyślnie. Co prawda, można to zrobić ręcznie z poziomu ustawień, ale typowy użytkownik Ubuntu nie będzie chciał tego robić – może nawet o tym nie wiedzieć (tak, Ubuntu używa Wayland).

Firefox w wersji 98 jest już dostępny do pobrania zarówno na Windowsa, jak i macOS i Linuxa. Ja sam aplikację testowałem na Linuxie i jak najbardziej działa sprawnie. Aktualizacja powinna lada moment pojawić się albo wewnątrz programu, albo w menedżerze pakietów.

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!