Firefox 106 wydany! Nowości jest sporo

Firefox 106
Firefox 106

Dla fanów Firefoksa mamy dobrą wiadomość. Otóż jak się okazuje, najnowszy Firefox 106 już został wydany i wprowadza wiele ciekawych nowości!

Firefox 106 = gesty na touchpadzie, edycja PDF-ów i Przegląd Firefoksa

Firefox 106 to mnóstwo ciekawych nowości. Zacznijmy od takiej linuksowej. Otóż już od jakiegoś czasu gesty na touchpadzie były dostępne na innych systemach, ale nadal wstrzymywano je na pingwinku. Teraz się to zmienia i z tych gestów skorzystamy na dystrybucjach Linuksa z Waylandem. Sam korzystam z Waylanda i bardzo dużo z touchpada, więc jestem zadowolony.

Jak ktoś lubi edytować PDF-y, pisać po nich, notować, czy podpisywać to mam dobrą wiadomość. Wbudowany czytnik PDF-ów w Firefoksa zyskał funkcję notowania. Te mogą być odręczne lub pisemne. Możemy sobie wybrać grubość linii, jak i zmienić kolor. Prosta, ale świetna funkcja.

Notowanie na PDF-ach
Notowanie na PDF-ach

Nowości zobaczymy zaraz po włączeniu Firefoksa. Otóż pojawiło się coś takiego jak Przegląd Firefoksa. Jest to oddzielna karta, do której skrót mamy na pasku wszystkich kart, jednak ta znajduje się na pierwszym miejscu. Z tego miejsca zobaczymy ostatnio zamknięte karty, otwarte karty na sprzętach mobilnych, czy poziom konfiguracji samej przeglądarki. Funkcję można wyłączyć z panelu modyfikacji paska narzędzi.

Przegląd
Przegląd

Innym, ciekawym dodatkiem jest to, że okno Firefoksa otwartego w trybie prywatnym jest od teraz ciemne. Ma to pomóc rozróżnić, która przeglądarka jest normalnie uruchomiona, a która właśnie bez zapisu historii.

Firefox 106

Firefox 106 jest już normalnie dostępny. Aktualizacji poszukajcie zarówno wewnątrz aplikacji, jak i repozytoriach.

Źródło: Firefox, OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!