Firefox oferuje jednorazowe numery telefonu. Niestety, nie w Polsce

Firefox

Firefox to nie tylko przeglądarka internetowa, ale też pewne usługi. Jedną z nich jest Firefox Relay, która pozwala na generowanie jednorazowych numerów telefonu.

Firefox Relay zadba o bezpieczeństwo Twojego numeru telefonu

Firefox Relay możecie znać z opcji tworzenia aliasów adresu e-mail. W skrócie, generujemy “sztuczny” adres mailowy, który następnie podajemy gdzieś podczas rejestracji na danej stronie. Następnie ten portal wysyła nam wiadomości na alias adresu, a te trafiają do naszej oryginalnej skrzynki. Co to daje? Po pierwsze, portal w swojej bazie danych nie ma naszego prawdziwego adresu e-mail, więc w razie wycieku nie będziemy poszkodowani. Po drugie, w razie jak ten ktoś będzie nam wysyłać SPAM to szybko odetniemy się od tego po prostu usuwając alias.

(fot. Mozilla)
(fot. Mozilla)

I jak widać, Firefox Relay został rozszerzony o kolejną usługę – tym razem o maskowanie numeru telefonu. Po prostu jest generowany losowy numer telefonu, który pozwoli przekierowywać SMS-y i rozmowy telefoniczne na nasz prawdziwy numer. Wygląda to świetnie i znacznie lepiej pozwoli zadbać nam o prywatność i bezpieczeństwo. Jednakże musimy zaznaczyć, że usługa aktualnie jest dostępna tylko w Kanadzie i w USA.

(fot. Mozilla)
(fot. Mozilla)

Mało tego, Firefox Relay Premium (subskrypcja wymagana do generowania numerów telefonu) jest płatna i kosztuje 4 USD miesięcznie. Nie jest jednak to aż tak dużo jak za komfort możliwości niepodawania prawdziwego numeru telefonu.

Źródło: Mozilla przez Sekurak

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!