Netflix w 1080p w przeglądarce internetowej? Z tą wtyczką jest to możliwe!

netflix logo

Jedną z najwygodniejszych form oglądania materiałów w serwisie Netflix jest skorzystanie z przeglądarki internetowej. Nie wiem czy wiecie, ale niestety streaming przez wybraną przeglądarkę jest ograniczony do jakości zaledwie 720p. W przypadku gdy nasz komputer oferuje wyświetlacz o rozdzielczości Full HD lub wyższej, to jest to spora strata. Jest jednak pewien sposób aby uzyskać lepszą jakość materiałów!

Dzięki tej wtyczce do Firefoxa będziesz mógł oglądać Netflix w rozdzielczości Full HD!

Niestety, z jakiegoś powodu jak chcemy oglądać materiały w serwisie Netflix za pośrednictwem przeglądarki internetowej, to możemy skorzystać maksymalnie z rozdzielczości 720p (wyjątkiem jest tutaj Microsoft Edge, który nie tylko pozwala na wyższą rozdzielczość, ale również z jakiegoś powodu o wiele sprawniej dekoduje materiały). Jest jednak pewien sposób, aby móc oglądać materiały w Full HD w przeglądarce Firefox i to niezależnie od systemu, z jakiego korzystamy.

Tak jak wspomniałem przed chwilą, do tego projektu potrzebna jest przeglądarka Firefox. Pobrać ją można, w przypadku systemów Windows oraz macOS, z oficjalnej witryny produktu. W przypadku Linuxa najnowszą wersję przeglądarki zapewne znajdziecie w repozytoriach swojej dystrybucji.

Warto przeczytać: Firefox już dostępny na MacBookach z M1 dzięki aktualizacji do wersji 84

Następnie uruchamiamy Firefoxa i wchodzimy >>na tę stronę<<. Tutaj klikamy w przycisk Add to Firefox. Po chwili wtyczka Netflix 1080p powinna zostać zainstalowana. I to już! W tym momencie można zalogować się w serwisie Netflix i cieszyć się materiałami w wyższej rozdzielczości!

Netflix w 1080p w przeglądarce internetowej? Z tą wtyczką jest to możliwe!
Netflix uruchomiony w przeglądarce Firefox

A co z Google Chrome i innymi przeglądarkami bazującymi na Chromium? O ile istnieją podobne tego typu wtyczki, co ta na Firefoxa, tak one po prostu nie działają. Dlatego też należy skorzystać z produktu Mozilli.

Z jakiej przeglądarki internetowej korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!