Firefox 112 wydany! Oto nowości

Firefox 112
Firefox 112

Właśnie pojawiła się nowa wersja Firefoksa. Mozilla Firefox 112 wnosi kolejne drobne zmiany, które usprawniają codzienne korzystanie z przeglądarki. Co więc takiego dodano?

Firefox 112

Użytkownicy Firefoksa mają powody do radości. Otóż pojawiła się nowa aktualizacja, która to dodaje kolejne usprawnienia. Pierwszym dodatkiem jest opcja podejrzenia wpisywanego hasła. Jeśli właśnie wpisujemy dane hasło i chcemy zobaczyć, co wpisaliśmy, to wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na to pole tekstowe i zaznaczyć Widoczne hasło.

Odkrywanie haseł
Odkrywanie haseł

Firefox 112 wnosi także możliwość skopiowania danych przeglądania z Chromium w wersji Snap. Co ciekawe, działa to na Firefoksie Flatpak czy edycjach natywnych, ale nie na… Firefoksie Snap, czyli na edycji, która na dzień dobry jest dostępna w Ubuntu.

Firefox 112 to także opcja przywrócenia ostatniej sesji przeglądania skrótem Ctrl+Shift+t (o ile nie mamy żadnych, otwartych kart). Funkcja rozszerzonej ochrony przed śledzeniem stała się jeszcze lepsza. Włączono U2F Javascript API oraz ulepszono działanie przeglądarki na Windowsie z grafikami Intela. Nie można zapomnieć o kolejnych usprawnieniach zabezpieczeń.

Nowy Firefox 112 już został wydany i aplikację można aktualizować na Windowsie, macOS oraz Linuksie.

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!