Firefox 113 wnosi ciekawe zmiany! Każdemu się przydadzą

Tryb PiP
Tryb PiP

Właśnie został wydany Firefox 113 i w końcu mogę powiedzieć, że wnosi bardzo ciekawe funkcje, z których skorzystamy już teraz, w tym momencie. Co więc dodano?

Firefox 113 – ulepszony PiP i generowanie haseł

Na pierwszy ogień idzie ulepszony tryb Picture-in-Picture, który pozwala nam “wyciągnąć” wideo z wybranego odtwarzacza i oglądać sobie w takim pływającym oknie, jednocześnie przeglądając internet. Korzystam z tego często i właśnie dodano potrzebne funkcje. Otóż od teraz mamy pasek postępu, opcję przewinięcia, a nawet zmianę głośności czy możliwość włączenia i wyłączenia napisów (dotychczas napisy były obsługiwane, ale trzeba było je włączyć w odtwarzaczu źródłowym). Pojawił się nawet przycisk pozwalający przejść do pełnego ekranu. Świetne udogodnienia!

Tryb PiP
Tryb PiP

Firefox 113 to także wsparcie dla formatu AV1 dla obrazków, a także odnowiony silnik dostępności. Zmiany poprawiły szybkość, reakcję i stabilność programu Firefox dla użytkowników czytników ekranu oraz niektórych innych programów ułatwiających dostęp, a także wschodnioazjatyckich metod wprowadzania danych.

Generowanie haseł
Generowanie haseł

Wbudowany w Firefoksa menedżer haseł zyskał generator bezpiecznych stringów jako hasła. Wystarczy w polu password kliknąć PPM i wybrać opcję Zaproponuj bezpieczną frazę lub Zaproponuj bezpieczne hasło. Po chwili zostanie pokazane ciąg znaków, który może zostać hasłem. Firefox zyskał też poprawki optymalizacji na Windowsie.

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!