Firefox na Androidzie zaoferował coś, co wszyscy znają od dawna

Firefox w Sklepie Google Play

Mobilny Firefox ma całkiem sporo funkcji, w tym chociażby obsługę niektórych dodatków. Ma również gesty, ale nadal brakowało mu jednego ważnego. Jak się okazuje, w końcu został dodany.

Firefox z obsługą gestu “Pociągnij, aby odświeżyć”

Gest pociągnięcia od góry w dół ekranu, aby odświeżyć zawartość, jest naprawdę stary. Znamy go z wielu aplikacji i po prostu spodziewamy się, że zostanie on zaimplementowany. Nie było tak jednak w przypadku Firefoksa na Androidzie, gdzie każde jedno odświeżenie strony wymagało wchodzenia do menu i klikania w Odśwież.

Nareszcie, po wielu miesiącach testowania, funkcja trafiła do stabilnej odsłony Firefoksa. W androidowej wersji Firefoksa v112 jedną z nowości jest właśnie dodanie gestu pociągnięcia, aby odświeżyć. Dlaczego mówię, że po wielu miesiącach sprawdzania? Otóż funkcja ta była dostępna w testowych wersjach Firefoksa już dłuższy czas temu.

firefox focus
(fot. Mozilla)

Warto dodać, że zaraz po aktualizacji funkcja nie będzie włączona. Należy wejść w ustawienia i uruchomić obsługę gestu. Teraz w wersji stabilnej Firefoksa brakuje mi jeszcze jednej rzeczy – obsługi większej liczby dodatków. W Firefox Beta istnieje pewne obejście, którego, niestety, nie można zastosować w edycji stabilnej. Więcej dowiecie się stąd.

Nowa aktualizacja Firefoksa dodała także pytanie o potwierdzenie, kiedy to dany odnośnik powinien otworzyć zewnętrzną aplikację. Drobne, ale jakże przydatne usprawnienie. Pojawiło się też wiele napraw znanych błędów.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!