Firefox 114 wydany. Co takiego dodano? Wymieniamy!

Firefox 114
Firefox 114

No i mamy nowe wydanie Firefoksa – wszystko zgodnie z planem. Co takiego dodano tym razem? Lista nowości w Firefox 114 nie jest długa…

Firefox 114 wydany

Firefox 114 to przede wszystkim nowy interfejs użytkownika umożliwiający zarządzanie listą wyjątków DNS over HTTPS. Chociaż wcześniejsze wersje obsługiwały tę funkcję, która zwiększała prywatność, teraz w panelu Prywatność i Bezpieczeństwo wprowadzono nowe ustawienia, w tym prosty sposób dodawania stron do listy wyjątków.

Firefox 114
Firefox 114

Firefox 114 dodaje również obsługę kluczy FIDO2/WebAuth podpiętych przez USB. Co ważne, wsparcie obejmuje wszystkie systemy Desktop, czyli Windows, macOS oraz Linux. Ponadto Mozilla dodała opcję przeszukiwania zakładek, co faktycznie jest pomocnym usprawnieniem. Użytkownicy macOS będą mogli nagrywać wbudowaną kamerką w rozdzielczości wyższej niż 720p. To też jest bardzo ważna zmiana.

Nowe wydanie Firefoksa już zostało wydane, aczkolwiek update mógł nie pojawić się wszędzie. Ja musiałem najpierw pobrać betę, a następnie wykonać aktualizację do wersji stabilnej.

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!