Firefox 95 wydany! Oto wprowadzone nowości

Firefox

Firefox to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Właśnie została zaktualizowana do wersji 95. Co takiego dodano?

Mozilla Firefox 95

Miesiąc po wydaniu wersji 94, Firefox został zaktualizowany do odsłony 95. Ponownie zmiany nie są przełomowe, ale warte odnotowania (chociaż v94 wniosła o wiele lepszą wydajność na Linuxie).

Pierwszą zmian jest fakt, że od teraz możemy zmienić położenie pływającego przycisku dającego możliwość przejść w widok Picture-in-Picture. W zasadzie to możemy przerzucić go z prawej do lewej strony. Poprawiono także zgodność z platformą Slack i znowu działają chociażby rozmowy głosowe. To pozwala na rezygnację z Chromium do tego celu.

Firefox

Firefox 95 to także dostęp do RLBox, czyli specjalnej technologii, która polepsza zabezpieczenia przeglądarki. Użytkownicy Linuxa znajdą pewne poprawki. Wersja Snap od teraz nie ma problemów z WebGL, a także poprawiono wsparcie dla Waylanda. Sam to odczuwam, bowiem do tej pory tryb PiP działał na Waylandzie średnio. Teraz natomiast okno automatycznie jest na wierzchu. Warto tutaj dodać, że tylko Firefox wspiera Waylanda – Chrome i Chromium dalej nie otrzymały stosownej wersji. Użytkownicy Sway również zauważą potrzebne poprawki. Zmniejszono także zużycie CPU.

Firefox
Przycisk pływający po drugiej stronie

Firefox to darmowa przeglądarka internetowa dostępna na wiele systemów, w tym na Androida, macOS-a, Windowsa czy Linuxa. Stosowny update do wersji 95 już powinniście dostać lub lada moment dostaniecie.

Źródło: Mozilla, OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!