Firefox Beta na Androida ze wszystkimi rozszerzeniami! Instalacja coś Wam przypomina?

firefox focus
(fot. Mozilla)

Jak się okazuje, Firefox Beta na Androida już pozwala zainstalować wszystkie dodatki, które tylko zapragniecie. Jest jednak pewne ale.

Firefox Beta na Androidzie – wszystkie dodatki na wyciągnięcie ręki

Nowy Firefox na Androida oferuje obsługę rozszerzeń. Niestety, lista wspieranych dodatków jest naprawdę krótka i ograniczona tylko do najbardziej podstawowych elementów. Sam z nich korzystałem, ale brakowało mi pewnych podstaw, w tym Redirectora, dzięki któremu przeglądarka automatycznie przenosi mnie na inną stronę (np. z Twittera na Nittera). Wtedy to dowiedziałem się, że można korzystać ze wszystkich dodatków w Firefoxie, ale w wersji Nightly.

I jak się okazuje, ta funkcja trafiła teraz do Firefoxa Beta 107. Co ciekawe, zasada ich instalacji jest taka sama, jak w przypadku odsłony Nightly. Najpierw należy na stronie Firefox Addons utworzyć kolekcję dodatków. Następnie na telefonie musimy uruchomić tryb deweloperski przeglądarki i podpiąć się pod tę kolekcję. Brzmi trudno? Nie musicie się martwić, bowiem już jakiś czas temu przygotowaliśmy dla Was odpowiedni poradnik!

>>Kliknij tutaj, aby przeczytać poradnik pokazujący jak instalować wszystkie rozszerzenia w Firefoxie na Androidzie!<<

Firefox-dodatki

Warto dodać, że takie ograniczenie dodatków nie bierze się znikąd. Rozszerzenia z komputerów desktop niezbyt dobrze mogą działać na smartfonach. Dlatego też Mozilla ograniczyła ich liczbę tylko do tych sprawdzonych. Jednakże teraz daje nam wybór i opcję decyzji, czy chcemy korzystać z innych rozszerzeń, ale bez gwarancji poprawnego działania.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!