Mozilla zabija kolejną aplikację. Teraz padło na Firefox Lite

firefox lite

Mozilla ma na koncie kilka udanych aplikacji i usług. Niestety, wiele z nich postanowiła uśmiercić. Tak właśnie stało się z przeglądarką Firefox Lite.

To koniec przeglądarki Firefox Lite

W 2017 roku Mozilla wydała na Androida przeglądarkę Firefox Lite, która powstała z myślą o rynkach rozwijających się. Produkt obiecywał mniejsze zużycie transferu danych oraz komfortową pracę nawet wtedy, kiedy mieliśmy do czynienia z wolnym łączem. Niestety, kolejne aktualizacje wydawane przez Mozillę dodawały rzeczy, które średnio podobały się użytkownikom.

W 2020 roku Firefox Lite stał się przeglądarką pełną bloatware’u. Dodano chociażby reklamy poprzez powiadomienia oraz ekran nowej karty. To sprawiło, że spadła fala krytyki na twórców, bowiem zamiast lekkiej przeglądarki, klienci dostali przeciążały kombajn. Mało tego, ostatnio mobilny Firefox dostał wiele zmian, które znacznie usprawniły produkt zostawiając wersję Lite daleko w tyle.

Dlatego też Mozilla uznała, że to koniec prac nad przeglądarką Firefox Lite. Aplikacja nie będzie ani wspierana, ani tym bardziej nie dostanie żadnych aktualizacji. Niemożliwym również będzie jej pobranie ze Sklepu Google Play.

Korzystam z Firefox Lite. Co mam zrobić? Sugerujemy przesiadkę na pełną wersję Firefoxa. Ten, w ciągu ostatnich miesięcy, stał się bardzo dobrym produktem. Do tego przeglądarka ta jest szybka, przyjemna, ma ciekawy design i wiele funkcji. Bardzo ją polubiłem i całkiem długo z niej korzystałem.

Korzystacie z Firefoxa? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!