Mozilla zabija kolejną aplikację. Tym razem jest to Firefox Lockwise

firefox lockwise

Firefox Lockwise to stworzony przez Mozillę menedżer haseł dedykowany urządzeniom mobilnym. Niestety, już za kilkanaście dni usługa przestanie działać.

To koniec menedżera haseł Firefox Lockwise

Jak informuje Mozilla, po 13 grudnia nie będzie możliwym zainstalowanie aplikacji Firefox Lockwise. To też automatycznie oznacza, że menedżer haseł znika z sieci i nie będzie można z niego korzystać. Aplikacja zadebiutowała w 2018 roku, więc nieco dziwi tak szybki jej koniec. Muszę dodać, że można było z niej korzystać zarówno na Androidzie, jak i iOS.

Zapisane hasła nie zostaną stracone! Te cały czas będą powiązane z kontem wewnątrz przeglądarki Firefox. Warto też dodać, że Mozilla szykowała się do zamknięcia Lockwise od jakiegoś czasu. Dowodem tego działania jest fakt, że nie tak dawno temu wprowadzili możliwość wpisywania haseł z menedżera haseł wbudowanego w przeglądarkę Firefox poza samą przeglądarką. To oznacza, że hasło do na przykład aplikacji Instagram wpiszemy wykorzystując przeglądarkę Firefox.

firefox focus
(fot. Mozilla)

Niestety, dedykowana aplikacja, to jednak najczęściej lepsze rozwiązanie. Od podstaw została ona stworzona z myślą właśnie o przechowywaniu i wpisywaniu haseł. W przeglądarce Firefox menedżer haseł to zaledwie jedna z wielu funkcji.

Jeśli szukacie nowego menedżera haseł, to polecam zapoznać się z BitWarden. Jest to również otwarta usługa, ale za to z dedykowanymi aplikacjami na przeróżne systemy. A dlaczego warto korzystać z menedżera haseł? Cóż, to najlepiej pokazuje >>ten artykuł<<.

Źródło: Mozilla

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!