Firefox wyświetla reklamy na pasku adresu, ale nie musicie się tym przejmować

Firefox 93

Jak się okazuje, nowa wersja Firefoxa przyniosła także Sugestie, czyli reklamy partnerów na pasku wyszukiwania. Funkcja wywołała niemałe poruszenie, jednak akurat my nie musimy się tym aż tak przejmować.

Firefox wyświetla reklamy na pasku adresu, ale Polaków to nie dotyczy

Firefox Suggest to nowa funkcja, która wyświetla treści sponsorowane. Użytkownicy zobaczą je na pasku adresowym i ich kontekst ma pasować do tego, co wpisują. Opcja ta jednak nie dotyczy Polaków. Dlaczego? Otóż, póki co, jest ona testowana tylko na terenie Stanów Zjednoczonych i całkiem możliwe, że nie trafi do nas akurat w takiej formie.

Otóż pojawienie się tej funkcji wywołało niemałe oburzenie w internecie. Wiemy, że Mozilla jakoś musi się utrzymywać, ale takie reklamy kontekstowe to może być krok za daleko. Na szczęście, twórcy przewidzieli niechęć użytkowników i można sugestie wyłączyć w opcjach przeglądarki – pod zakładką Prywatność i bezpieczeństwo.

firefox

Dlaczego jest to o krok za daleko? Otóż opcja ta jest domyślnie włączona, co oczywiście działa na szkodę użytkownika, tym bardziej, że może on nie być świadomy możliwości jej wyłączenia. Biorąc pod uwagę falę krytyki, całkiem możliwe, że twórcy sprawią, że będzie ta funkcja domyślnie wyłączona lub zostaniemy poproszeni o ręczne włączenie podczas pierwszego uruchomienia.

O innych nowościach dostępnych w Firefox 93 dowiecie się >>tutaj<<.

Źródło: Mozilla, android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!