Flagowiec Xiaomi otrzyma Snapdragona 875 na wyłączność

Flagowiec Xiaomi otrzyma Snapdragona 875 na wyłączność

Urządzenia Xiaomi są znane z wysokiej wydajności. Ten chiński producent co roku zapewnia topową wydajność swojego flagowca, na co składają się wysoka ilość pamięci operacyjnej, szybka pamięć wewnętrzna oraz… najnowszy procesor.

Xiaomi Mi 20 z procesorem Snapdragon 875

Informacje przekazał na łamach Weibo sprawdzony w przeszłości leaker, Digital Chat Station (kojarzony raczej z profilowym Iron Mana). Smartfon Xiaomi Mi 20 z dużą pewnością może być pierwszym smartfonem z układem Snapdragon 875. Podobnie było w przypadku poprzednika, tam również przedpremierowo mieliśmy potwierdzoną obecność Snapdragona 865, ale nie był to “exclusiv”.

Warto przeczytać: Seria Xiaomi Mi 10T wchodzi do Polski. Ceny pozytywnie zaskakują!

Flagowiec Xiaomi otrzyma Snapdragona 875 na wyłączność

Flagowiec Xiaomi będzie pierwszym chińskim smartfonem zasilanym przez procesor Snapdragon 875, ale seria Galaxy S21 od Samsunga będzie pierwszą na świecie, która zostanie wyposażona w ten chipset.

Qualcomm Snapdragon 875 to procesor, który będzie wytwarzany w 5-nm litografii. Zostanie on oficjalnie zaprezentowany w grudniu tego roku. Układ będzie się opierał o 8 rdzeni w układzie 1+3+4, a także modem Snapdragon X60 5G.

Zobacz też: Przyszłoroczne flagowce mogą być jeszcze droższe. Wszystko za sprawą Snapdragona 875

Pewne jest, że smartfon Xiaomi dostanie procesor Qualcomm Snapdragon 875, niepewna jest natomiast nazwa samego urządzenia. Może to być Xiaomi Mi 20 (jak np. Samsung, Huawei), ale także Xiaomi Mi 11 (jak np. iPhone). Jak myślicie, na które oznaczenie zdecydują się pomarańczowi?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!