Flathub od teraz po polsku! A do tego jest prześliczny

Flathub po polsku
Flathub po polsku

Użytkownicy Linuksa lubiący nowocześniejsze rozwiązania mają powody do radości. Otóż oficjalna strona internetowa z ogromnym katalogiem aplikacji została znacznie odświeżona, a także doczekała się polskiego tłumaczenia.

Flathub o wiele nowocześniejszy i do tego spolszczony

Flathub to ogromne repozytorium aplikacji typu Flatpak dla Linuksa. To również pełny dostęp do tego miejsca jest jedną z nowości w Fedorze 38, a Steam Deck bierze swoje desktopowe aplikacje właśnie stąd. Flathub to także strona internetowa pokazująca dająca wygodny dostęp do katalogu aplikacji – możemy je sobie pooglądać, przeglądać według kategorii, a także nawet opublikować swoje rozwiązania.

Karta aplikacji
Karta aplikacji

Właśnie strona Flathub przeszła ogromną zmianę i otrzymała kompletnie nowy i nowoczesny design. Strona jest minimalistyczna, przejrzysta, a także (nareszcie) przetłumaczona na język polski. Niestety, nie dotyczy to wszystkich elementów – chociażby opisów programów.

Wykres pobrań
Wykres pobrań

Po wejściu na stronę danej aplikacji możemy obejrzeć zrzuty ekranu, poszczególne dane (w tym licencja czy dostępne architektury), a także – co jest nowe – sprawdzić liczbę pobrań na przestrzeni czasu. Dana ta została przedstawiona jako wykres. No i dodano także dedykowany, ciemny motyw.

Ciemny motyw
Ciemny motyw

Na stronie można się również zalogować, co zapewne ma pomóc w publikacji aplikacji. Ponadto deweloperzy mogą się “potwierdzić”, aby użytkownicy wiedzieli, że pobierają pakiet, którego opiekunem jest sam autor. To też pomaga w wysyłaniu datków do twórcy aplikacji i wspomaganiu rozwoju.

Przyznam, że sam nowego Flathuba już testowałem pod linkiem beta.flathub.org. Aktualnie obydwie strony, czyli beta i flathub.org, niewiele się różnią.

Jak skorzystać z nowego Flathuba? Wystarczy wejść >>tutaj<<!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!