FlymeOS już niedługo doczeka się nowej wersji. Czy zmieni ona opinię o sobie wśród społeczeństwa?

meizu 16th
Meizu 16

Nakładka od Meizu jest, hmm… specyficzna. Nie wygląda źle, ma parę ciekawych funkcji, lecz jej największą wadą jest po prostu słaba optymalizacja. Wiele osób twierdzi, że jedyna wada Meizu 16th to właśnie soft, nakładka Flyme OS. Tymczasem dowiadujemy się, że już niedługo światło dzienne może ujrzeć Flyme OS 8!

Czy w końcu Flyme OS dojrzeje?

Parę dni temu, Jack Wong, CEO Meizu, przekazał w sieci dość ciekawą informację. Okazuje się, że prace nad nową wersją Flyme OS już trwają. Niestety, nie wiemy jednak kiedy możemy się spodziewać jego premiery.

flyme os 8

Oczekuje się, że będzie ona oparta o najnowszą wersję Androida – Pie. Może mieć zaimplementowane funkcje związane ze sztuczną inteligencją. Poza tym, nie ma konkretnych oczekiwań co do funkcji. Sądzę, że rzeczywiście firma może skupić się przede wszystkim na jak najlepszej optymalizacji. Jeśli rzeczywiście tak będzie, to Meizu zyska wiele w oczach potencjalnych klientów. Wiele osób z niechęcią patrzy na smartfony tego producenta właśnie ze względu na nakładkę. Optymalizacja jest tragiczna. Osobiście testowałem Meizu M6 na Flyme OS 6. Poziom naładowania baterii spadał bardzo szybko, niczym ceny flagowców LG po premierze. Co prawda, podobno aktualizacja do nowszej wersji to poprawiła, lecz wciąż można było napotkać różne niedociągnięcia.

flyme os 7

Zobacz też: Meizu 16th pokazuje, że marka jeszcze może wrócić

Krążą pogłoski, że nadchodzące flagowce tego producenta, a więc Meizu 16s oraz 16s Plus mogą pracować już pod kontrolą nowego Flyme OS. Jeśli tak rzeczywiście będzie, a Chińczycy popracują nad kwestią oprogramowania, to szykują się naprawdę niezłe flagowce. Ucieszyłbym się, w sumie, to nie tylko ja, gdyby flagowce Meizu to były w końcu w pełni flagowce. W pełni dopracowane urządzenia, które naprawdę będą mogły konkurować z produktami innymi gigantów. W końcu, napędzane będą Snapdragonem 855. Szkoda by było, gdyby przez takie błędy stracił możliwość rywalizacji np. z Xiaomi Mi Mix 3 5G. Cóż, pozostaje nam tylko czekać na premierę i trzymać kciuki za nich, by w końcu zauważyli swoje błędy. Wierzę, że Flyme OS 8 może być udane, co będzie sporym krokiem w przód.

Mamy tu posiadaczy smartfonów Meizu? Czy zgadzacie się ze mną co do nakładki?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!