Wiemy jak zainstalować grę Fortnite na smartfonach z Androidem! [PORADNIK]

Wiemy jak zainstalować grę Fortnite na smartfonach z Androidem! [PORADNIK]

Fortnite jest wyjątkowo popularną grą battle royale, którą pokochali zarówno gracze komputerowi jak i ci grający na swoich smartfonach. Teraz jednak produkcja Epic Games została usunięta zarówno ze Sklepu Play jak i App Store. Jak więc zainstalować grę na smartfonie z Androidem? Mamy sposób!

Ostatnia aktualizacja gry Fortnite nie wprowadziła zmian w samej rozgrywce, ale w sposobie płatności za wirtualną walutę. Deweloperzy zaoferowali alternatywny sposób płatności, dzięki czemu gracz mógł nabyć V-dolce o 20% taniej, a Google i Apple nie dostawali prowizji. Warto dodać, że obydwie firmy zgarniają aż 30% marży z każdej transakcji i oczywiście traci na tym twórca samej aplikacji czy gry. Reakcją gigantów było usunięcie gry Fortnite ze Sklepu Google Play oraz App Store.

Więcej dowiecie się stąd: Fortnite usunięty ze Sklepu Play oraz App Store. Jaki jest powód tej decyzji?

Fortnite: jak zainstalować grę na smartfonie?

Dzięki otwartości systemu Android możemy instalować gry i aplikacje spoza Sklepu Google Play. Najprościej jest to robić za pomocą plików APK. Jak więc zainstalować Fortnite na smartfonie z Androidem? Bardzo prosto!

Z poziomu smartfona wchodzimy na >>tę stronę<< i pobieramy stamtąd instalator Epic Games Launcher. Po pobraniu pliku instalujemy program (możliwe, że system poprosi nas o włączenie opcji instalacji oprogramowania z nieznanych źródeł). Następnie uruchamiamy Epic Games Launcher, odnajdujemy tam grę Fortnite i ją instalujemy. I to już! Po chwili będziemy mogli cieszyć się rozrywką!

Na urządzeniach z logo Samsung jest jeszcze łatwiej! Wystarczy uruchomić sklep z aplikacjami Galaxy Store i tam odnaleźć Epic Games Launcher. Po chwili program powinien zostać zainstalowany. Uruchamiamy go i odszukujemy tam grę Fortnite. Po znalezieniu klikamy w Zainstaluj.

Uwaga! Ze względu na to, że jesteśmy zmuszeni korzystać z alternatywnych źródeł oprogramowania, aplikację Epic Games Launcher należy pobierać tylko i wyłącznie z oficjalnej strony Epic Games, która została wyżej podlinkowana. Nie powinno się szukać plików instalacyjnych na innych stronach, bowiem grozi to zainfekowaniem urządzenia!

Gracie w grę Fortnite? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!