Tak, Forza Horizon 5 działa na Linuxie!

Forza Horizon 5 Linux
(fot. @jeremy_soller)

Forza Horizon 5 to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych premier ostatnich dni. Sam od momentu wypustu w Xbox Game Pass lubię sobie pograć w ten tytuł. Jak się okazuje, to samo mogę zrobić na… Linuxie.

Forza Horizon 5 działa na Linuxie

Forza Horizon 5 to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych premier ostatnich dni. Microsoft przebił pewne rekordy i jednocześnie w grę grało naprawdę wiele osób. Na tyle dużo, że były (i dalej są) spore problemy z serwerami. Mnie na przykład co chwilę rozłącza, a w sklepie nie mogę kupić to, co chcę (Toyotę Suprę). Trzeba przyznać, coś takiego potrafi zirytować. Pomimo tego, gra jest naprawdę świetna.

No ale co jeśli nie masz konsoli Xbox lub komputera PC z Windowsem? Zawsze możesz skorzystać z systemu typu Linux. Jak się okazuje, Forza Horizon 5 już stabilnie działa i można spokojnie pograć.

Jak informuje jeden z twórców Pop!_OS, w systemie Pop!_OS 21.10 Beta z narzędziem Proton Experimental bleeding-edge Forza Horizon 5 poprawnie się uruchamia i można pograć. Jak Jeremy Soller informuje, wydajność jest podobna do Windowsa, co jeszcze bardziej cieszy.

Oczywiście nie potrzebujemy Pop!_OS 21.10 Beta, aby pograć w tę grę. Zagrać można na wybranej dystrybucji – jedynie trzeba zainstalować najnowszą wersję Proton Experimental.

Źródło: @jeremy_soller

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!