Obecne zegarki Fossil nie dostaną nowej wersji Wear OS. Wiemy jednak o 6. generacji smartwatcha!

fossil smartwatch

Ta wiadomość z pewnością rozczaruje posiadaczy zegarków Fossil 5. generacji. Okazuje się bowiem, że nie mają oni co liczyć na aktualizację oprogramowania Wear OS do nowszej wersji. Przy okazji obwieszczania tej wiadomości pojawiły się też informacje o nadchodzących smartwatchach producenta.

Fossil 5 bez aktualizacji do Wear

Przedstawiciele firmy udzielili wywiadu dla CNET, gdzie poinformowali, że nie mają w planach aktualizowania obecnych na rynku zegarków do nowego systemu operacyjnego. Jeśli więc ktoś chciałby mieć zegarek Fossil z nowym systemem przygotowanym pod smartwatche, to musi poczekać na debiut 6. generacji zegarków, które mają pojawić się jeszcze w tym roku.

Greg McKelvey i Steve Prokup (dyrektorzy z Fossil) zdradzili, że nadchodzące urządzenia będą oferowały wszystkie udogodnienia oprogramowania Wear, o których opowiada obecnie Google, przy okazji unifikowania systemu Wear OS i Tizen od Samsunga. Oczywiście na firmware zmiany się nie skończą.

Fossil Gen. 5E
Gen. 5E

Nowe zegarki Fossil 6 dostaną także nowoczesne podzespoły, które zapewnić mają większą wydajność, dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu, a także zaawansowane funkcje monitorowania stanu zdrowia. I choć żadnych szczegółów nie ujawniono, to wiadomo, że nowe zegarki tego producenta pojawią się w różnych wariantach – zarówno z przyciskami fizycznymi, jak i z koronkami. Oczywiście to dotykowy wyświetlacz będzie główną metodą interakcji z zegarkiem, jednak dodatkowe, fizyczne elementy mają poprawić znacznie możliwości użytkowania nadchodzących produktów Fossil.

Jak na zegarki tego producenta przystało, 6. generacja smartwatchy nie będzie należała do tanich. Wygląd i specyfikacja premium, pociągną za sobą także cenę zarezerwowaną dla urządzeń z wysokiej półki cenowej. Przewiduje się, że nowe smartwatche będą wycenione podobnie jak nadchodzący sprzęt Apple, a także zegarki Google i Samsunga.

Niestety nie znamy jeszcze konkretnej daty premiery nowości. Wiadomo tylko, że zegarki Fossil 6. generacji pojawią się jeszcze w tym roku. Można więc założyć, że będzie to w III lub IV kwartale tego roku. Teraz natomiast pozostaje nam czekać na dalsze informacje na temat nowości tego producenta.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!