Samsung wraz z Google rozwiną Wear OS. Smartwatche wrócą do łask!

wear os
(fot. frogfactoryblog.com)

Niegdyś inteligentne zegarki szybko zyskały na popularności. Google nawet stworzył specjalny system pod nazwą Wear OS dedykowany właśnie temu sprzętowi. Niestety, gigant traktował ten OS jak “”niechciane dziecko”, przez co stał się on niezbyt dobry. Na szczęście Google powrócił do pracy nad Wear OS, a pomoże mu Samsung!

Już od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że Samsung ma zamiar porzucić własny system Tizen, który to wykorzystywał w smartwatchach, na rzecz Wear OS. Nie spodziewaliśmy się jednak, że na Google I/O 2021 zostaniemy poinformowani o nawiązaniu współpracy przez Koreańczyków z Google’m!

Samsung razem z Google stworzą jeszcze lepszy Wear OS!

Trzeba to przyznać – Samsung produkuje jedne z najlepszych smartwatchy na rynku. Do tej pory ograniczało je tylko jedno – system. Postawienie na Tizena zamiast Wear OS sprawiało, że użytkownicy nie mogli korzystać chociażby z płatności Google Pay, co jest ogromną wadą. Koreańczycy postanowili przestać walczyć z wiatrakami i postawili na sprawdzoną platformę.

Nowy System Wear ma oferować najlepsze cechy obydwóch wspomnianych platform – Wear OS oraz Tizen. Google ma wprowadzić aplikacje, które będą dostosowane pod niewielkie ekrany zegarków – chociażby Mapy Google, Youtube Music czy Fitbit.

wear os

Jeśli ktoś planuje zakup smartwatcha to radzę się wstrzymać! Warto jeszcze chwilkę poczekać na premiery nowych zegarków, które będą oferowały nowy System Wear. Może się okazać, że pojawienie się tego OS-a na dobre zmieni nasze postrzeganie tej kategorii produktów – inteligentnych zegarków.

Co myślicie o tej współpracy? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło Android Police przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!