Powiem tak: próbowałem wiele aplikacji tego typu, ale żadna nie wydawała się być na tyle dobra aby mogła pozostać ze mną na dłużej. Było tak aż do momentu, kiedy to natchnąłem się na Frost for Facebook.

Znalezienie idealnego programu do obsługi Facebooka nie jest łatwo. Oryginalna aplikacja Facebooka przyprawia mnie o wrzody żołądka, natomiast wersja Lite działa niezwykle wolno. Przeglądarkowa odsłona natomiast niepotrzebnie miesza mi się z innymi kartami w Chrome. Rozwiązanie tego problemu wydaje się więc dosyć proste – czas poszukać jakiegoś klienta.

Oj, instalowałem ich wiele (między innymi TinFoil i Simple Pro) i faktycznie – całkiem sporo jest naprawdę fajna – oferują świetny design i kilka przydatnych funkcji. Niestety, albo się wysypują po czasie, albo są niezwykle wolne, albo po prostu od kilku lat nie są aktualizowane.

Zmieniło się to w momencie, kiedy znalazłem Frost for Facebook.

Frost for Facebook, czyli szybki i otwartoźródłowy klient Facebooka

Postanowiłem poszukać tam, gdzie niewiele osób szuka, czyli w sklepie z aplikacjami F-Droid. Od razu na głównej karcie natchnąłem się na Frost for Facebook. Bez dłuższego zająknięcia postanowiłem zainstalować aplikację. Wow! Warto było!

Frost to przede wszystkim szybki klient Facebooka. Wszelkie karty wczytują się natychmiastowo i jeszcze ani razu program mi się nie wysypał, co jest bardzo częste w przypadku tego typu aplikacji.

Oczywiście poza szybkością, Frost cenić można za kilka przydatnych dodatków. Jednym z nich jest nieco zmieniony interfejs, który podmienia domyślny, przeglądarkowy i co ważne, pozwala to na manipulowanie liczbą przycisków na głównym, górnym pasku.

Gdy pociągniemy od lewej do prawej to wysunie nam się menu. Z tego miejsca możemy szybko przeskoczyć do poszczególnych elementów Facebooka, na przykład do spisu grup. Na ekranie głównym, powyżej paska Facebooka, mamy przycisk, który przenosi nas do ustawień samego programu.

To właśnie tutaj możemy modyfikować design, jak i samo działanie aplikacji. W dziale Wygląd warto wspomnieć o możliwości skalowania tekstu. W Zachowanie natomiast możemy włączyć/wyłączyć funkcję Picture-in-Picture, animacje itd. W Aktualności mamy możliwość, miedzy innymi, ukryć Stories i reklamy Facebooka. W Powiadomienia znajdziemy funkcje odnoszące się – no nie zgadniecie – do powiadomień, natomiast w Security mamy możliwość zablokowania dostępu do aplikacji osobom trzecim. Poza tym, warto wspomnieć o obsłudze wielu kont na raz,

Ze wszystkimi funkcjami możecie zapoznać się na poniższych zrzutach ekranu.

Skąd pobrać Frost for Facebook?

Tak jak napisałem, Frost znalazłem w sklepie F-Droid. Aplikacji tej nie znajdziemy w Sklepie Google Play. Frost możemy pobrać na dwa sposoby. Jednym z nim to jest właśnie skorzystanie z F-Droid. Drugim sposobem natomiast jest pobranie programu prosto z GitHub, bowiem tak jak wspomniałem wcześniej – Frost to aplikacja otwartoźródłowa.

Kliknij >tutaj, aby pobrać z GitHub< albo >tutaj, aby pobrać z F-Droid<.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here