Gamingowy Chromebook? Acer już takiego ma!

Acer Chromebook 516 GE
Acer Chromebook 516 GE

Chromebooki mogą być różne, ale mało kto myśli o nich w kontekście gamingu. Jak się jednak okazuje, Acer Chromebook 516 GE jest stworzony właśnie dla graczy! Co takiego oferuje?

Acer Chromebook 516 GE – gamingowy laptop z Chrome OS

Chromebooki to przede wszystkim laptopy do przeglądania internetu i nauki. A jednak Acer uznał, że to dobry czas na gaming. Co prawda, Chrome OS ma do gier wyjątkowo daleko, aczkolwiek nie można zapomnieć o opcji uruchomienia linuxowego kontenera z grami w Steam, a także o streamingu.

Acer Chromebook 516 GE
Acer Chromebook 516 GE

Nowy Chromebook to przede wszystkim procesor Intel Core 12. generacji, a także ekran 16″ IPS o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Producent chwali się też 100% pokryciem sRGB. Co ciekawe, jego częstotliwość odświeżania wynosi 120 Hz. Jest też dysk SSD PCI-E NVMe 256 GB oraz 16 GB RAM-u. Nie zabrakło takich podstaw gamingowych jak klawiatura RGB w technologii anti-ghosting oraz dźwięku DTS.

Acer Chromebook 516 GE zapoczątkował nowy rozdział w historii Chromebooków, dzięki ofercie skierowanej bezpośrednio do graczy. To idealne połączenie gamingowych podzespołów, wsparcia dla strumieniowania gier poprzez NVIDIA GeForce NOW i łatwego dostępu do popularnych tytułów na wiodących platformach do grania w chmurze

James Lin,General Manager, Notebooks, IT Products Business, Acer Inc.

Chromebook 516 GE wspiera najbardziej wydajną usługę NVIDIA GeForce NOW z opcją grania w jakości 1600p przy prędkości 120 klatek na sekundę. Ponadto mamy ewenement w postaci portu sieciowego 2,5 Gb Ethernet RJ-45. Nie zabrakło WiFi 6E, podwójnego portu USB-C, USB-A, HDMI oraz Bluetooth 5.2. Bateria ma pozwolić nawet na 9 godzin rozrywki. Ale nie ma w tym nic dziwnego, bowiem to laptop stworzony do grania w streamingu.

Acer Chromebook 516 GE
Acer Chromebook 516 GE

Bo tak, Acer od razu zaznacza, że laptop został dostosowany do grania w streamingu. Mowa tu chociażby o GeForce NOW czy Xbox Cloud Gaming. Co ważne, lada moment powinno być możliwym granie w gry ze Steama za pomocą kontenera linuxowego. To może też być opcja na lokalne granie w mniej wymagające tytuły.

A co z ceną? Acer Chromebook 516 GE ma kosztować 999 EUR, co daje mniej więcej 4870 złotych. Laptop ma być dostępny jeszcze w grudniu.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!