Gamingowy smartfon Lenovo Legion odnaleziony w AnTuTu

Gamingowy smartfon Lenovo Legion odnaleziony w AnTuTu

Smartfon Lenovo Legion stworzony z myślą o graczach mobilnych ma trafić na rynek już w lipcu tego roku. Teraz sprzęt ten został odnaleziony w bazie danych AnTuTu i tak naprawdę dane te potwierdzają plotki i przecieki, które już wcześniej pojawiły się w sieci. Zapowiada się naprawdę ciekawie!

Smartfon stworzony dla najbardziej wymagających użytkowników

Zacznijmy od procesora, bo to właśnie on może budzić najwięcej emocji. Poprzednie plotki mówiły, że gamingowy smartfon Lenovo Legion zostanie wyposażony w Snapdragona 865+, który zadebiutuje w jeszcze w tym miesiącu. I patrząc na dane z AnTuTu przecieki te wydają się potwierdzone. Nadchodząca nowość ma bowiem otrzymać procesor o taktowaniu maksymalnym wynoszącym 3,09 GHz. Dla przypomnienia Snapdragon 865 oferuje maksymalnie 2,84 GHz, a co za tym idzie bardzo możliwe, że gamingowy smartfon Lenovo Legion będzie miał przenieść wydajność na zupełnie nowy poziom.

Gamingowy smartfon Lenovo Legion odnaleziony w AnTuTu

Sprzęt ten otrzyma także aż 16 GB RAM-u LPDDR5 oraz 512 GB pamięci UFS 3.1 przeznaczonej na pliki użytkownika. Jednocześnie nie spodziewałbym się możliwości rozszerzenia pamięci przy pomocy kart microSD. Na froncie znajdziemy wyświetlacz o nieznanej na tę chwilę przekątnej i odświeżaniu na poziomie 144 Hz. Taka specyfikacja przekłada się na wynik w AnTuTu na poziomie 648871 punktów. Co jeszcze wiemy na temat nadchodzącej nowości Lenovo Legion? Smartfon ten ma wspierać szybkie ładowanie o mocy aż 90 W, a co więcej otrzymać dwa porty USB-C.

Nie zabraknie także wysuwanych aparatów, które będą umiejscowione na krawędzi bocznej. Gamingowy telefon Lenovo Legion bez wątpienia będzie wyróżniać się na tle konkurencji i możemy być wręcz pewni, że przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Na tę chwilę największą zagadką pozostaje to w jakich krajach smartfon ten pojawi się w sprzedaży. Oczywiście spodziewamy się tego, że w pierwszej kolejności premiera odbędzie się w Azji, ale miejmy nadzieję, że Lenovo nie zapomni także o mieszkańcach Starego Kontynentu!

Co myślicie o gamingowym smartfonie Lenovo Legion? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!