Gdy rząd USA cofnie sankcje Huawei jest w stanie dodać aplikacje Google w ciągu jednej nocy

Huawei Mate 30

Mate 30 i Mate 30 Pro wydają się naprawdę ciekawymi urządzeniami. Problemem jest jednak to, że nie wiemy kiedy i czy w ogóle sprzęty te zadebiutują w Europie. Problemem jest brak usług Google, z których Huawei nie może korzystać z powodu sankcji nałożonych przez rząd Stanów Zjednoczonych z Donaldem Trumpem na czele.

Europejska sprzedaż Mate 30 i Mate 30 Pro dopiero po zdjęciu sankcji?

Głos w sprawie zabrał CEO Huawei. Richard Yu, na chwilę po oficjalnej premierze serii Mate 30, przyznał, że brak usług Google jest sporym problemem dla firmy. Chiński gigant chciałby, aby jego najnowsze flagowce pojawiły się jak najszybciej w Europie, ale nie jest to takie proste. Sankcje nałożone przez rząd Stanów Zjednoczonych na chińską firmę powodują, że ta tak naprawdę nie może współpracować z Google. Brak usług amerykańskiego giganta oznacza, że mieszkańcy Starego Kontynentu tak naprawdę nie będą zainteresowani zakupem Mate 30 i Mate 30 Pro.

Huawei Mate 30

Zobacz także: Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro oficjalnie! Z jednej strony wydają się być świetne, z drugiej jednak jest pewien problem…

Richard Yu zaznaczył, że w momencie, gdy rząd USA z Donaldem Trumpem na czele postanowi zdjąć wszystkie nałożone sankcje jest w stanie zaktualizować swoje flagowce i dodać usługi Google w wyjątkowo krótkim czasie, a dokładniej w ciągu jednej nocy. Tym samym rozpoczęcie sprzedaży Mate 30 i Mate 30 Pro na Starym Kontynencie może zależeć jedynie od tego kiedy Stany Zjednoczone postanowią złagodzić swoją politykę w stosunku do chińskiego producenta.

Huawei Mate 30

Na tę chwilę oczywiście nie możemy wiedzieć, kiedy to nastąpi. Miejmy jednak nadzieję, że stanie się to szybciej niż później. Pod ogromnym znakiem zapytania stoją także premiery innych modeli, które w bliżej nieokreślonej przyszłości zostaną zaprezentowane przez chińskiego giganta. Wszystko powinno stać się jasne już niedługo!

Zobacz także: Huawei Watch GT 2 oficjalnie zaprezentowany

Co myślicie o sporze pomiędzy rządem Stanów Zjednoczonych i firmą Huawei? Czy waszym zdaniem polityka powinna tak mocno wpływać na rynek urządzeń elektronicznych? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!