Geekbench potwierdza część specyfikacji OPPO Reno4

Geekbench potwierdza część specyfikacji OPPO Reno4

Już 5 czerwca tego roku odbędzie się konferencja firmy OPPO, na której zobaczymy przynajmniej dwa nowe smartfony. Reno4 oraz Reno4 Pro wprawdzie nie będą się zbytnio od siebie różnić, ale wydają się naprawdę ciekawe. Teraz w Geekbench została odnaleziona tańsza z nowości producenta z Państwa Środka!

Średniak z 12 GB RAM-u?

OPPO Reno4 trafi na rynek pod nazwą kodową PDNM00. Smartfon ten otrzyma ośmiordzeniowy procesor Qualcomma o taktowaniu do 1,8 GHz. Już wcześniej plotki wskazywały na wykorzystanie Snapdragona 765G i teraz tak naprawdę zostało to potwierdzone. Jednostka ta będzie wspierana przez 12 GB RAM-u. Takie połączenie przełożyło się na osiągnięcie 610 punktów w trybie jednego rdzenia oraz 1777 punktów w trybie wielu rdzeni. Bez wątpienia doczekamy się jednak także premiery OPPO Reno4 w wariancie z 8 GB RAM-u. Nie spodziewałbym się tego, że producent z Państwa Środka będzie chciał w średniopółkowym smartfonie wykorzystać jedynie tak dużą ilość pamięci RAM.

Geekbench potwierdza część specyfikacji OPPO Reno4

Na froncie nadchodzącej nowości OPPO znajdziemy ekran LCD o przekątnej 6,4 cala oraz rozdzielczości FullHD+. Zdjęcia typu selfie będziemy wykonywać przy pomocy 32-megapikselowego aparatu przedniego umiejscowionego w niewielkiej dziurce w jednym z rogów wyświetlacza. Trochę dziwi mnie fakt, że chiński producent nie pokusił się o wykorzystanie ekranu o zwiększonej częstotliwości odświeżania. Oczywiście wpłynęłoby to na cenę, ale jednocześnie sprzęt wyposażony w tak mocną specyfikację mógłby tym samym trafić do jeszcze większego grona potencjalnych odbiorców.

Zobacz także: Do sieci wyciekły specyfikacje trzech nadchodzących smartfonów Redmi

Na pleckach natomiast znajdziemy trzy oczka. Głównym będzie matryca 48 Mpix, a dodatkowymi obiektyw ultraszerokokątny 8 Mpix oraz oczko 2 Mpix o nieznanej na tę chwilę funkcji. Całość ma działać dzięki baterii o pojemności 4000 mAh wspierającej szybkie ładowanie o mocy 65 W. Na tę chwilę tak naprawdę jedyną zagadką pozostaje cena OPPO Reno4. Co więcej nie wiemy także czy smartfon ten trafi na rynek w wersji globalnej. Wszystko stanie się jasne już 5 czerwca!

Co myślicie o OPPO Reno4? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!