Do sieci wyciekły specyfikacje trzech nadchodzących smartfonów Redmi

Do sieci wyciekły specyfikacje trzech nadchodzących smartfonów Redmi

Już niedługo submarka Xiaomi, Redmi, powinna zaprezentować światu swoje nowy smartfony z serii Redmi 9. Tak się składa, że w sieci pojawił się specyfikacje jej trzech przedstawicieli, Redmi 9, Redmi 9A oraz Redmi 9C. To nie wszystko, bo wraz ze specyfikacją wyciekł również ceny, których możemy się spodziewać.

Seria smartfonów Redmi 9 nadchodzi

W sprzedaży mają ukazać się trzy smartfony z tej serii, a przynajmniej na początku. Będą to modele Redmi 9, Redmi 9A oraz Redmi 9C. Zacznijmy może od głównego przedstawiciela, który pewnie interesuje największa liczbę osób. Redmi 9 wyposażony będzie w 6.53-calowy ekran IPS o rozdzielczości FullHD+. Za jego wydajność odpowiadać będzie połączenie układu MediaTek Helio G70 wraz z 4 GB pamięci operacyjnej. Na dane użytkownika producent przeznaczyć ma 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przez kartę pamięci o nawet 512 GB. Jeśli chodzi o aparaty, z tyłu znajdziemy cztery oczka, 13 Mpix + 8 Mpix + 5 Mpix + 2 Mpix. Najprawdopodobniej oprócz głównego obiektywu znajdziemy obiektyw szerokokątny, macro oraz pomocnicze oczko do wykrywania głębi. Za jego zasilanie odpowiadać będzie bateria o pojemności 5000 mAh. Nie zabraknie tutaj złącza słuchawkowego, USB typu C oraz portu podczerwieni. Jego przedział cenowy, którego mamy spodziewać się podczas premiery to od 160 euro (~712 zł) do 180 euro (~801 zł).

Do sieci wyciekły specyfikacje trzech nadchodzących smartfonów Redmi

Zobacz także: Nowy smartfon Huawei może wkrótce zadebiutować w Europie!

Jeśli chodzi o pozostałe dwa smartfony, różnice pomiędzy nimi aktualnie dostrzeżono zaledwie dwie. Zarówno Redmi 9A jak i Redmi 9C wyposażone zostaną w ekrany IPS o przekątnej 6.53 cala, ale z rozdzielczości HD+. Wydaje mi się, że to dość słabe posunięcie, gdyż zagęszczenie pikseli będzie stanowczo za małe. No cóż, przejdźmy dalej. Napędzane będą układem MediaTek Helio G25 wraz z 3 GB RAM-u. Redmi 9A otrzyma 32 GB pamięci na dane użytkownika, zaś Redmi 9C – 64 GB. Każdy z nich będzie miał slot na kartę pamięci microSD, dzięki czemu rozszerzymy pamięć o dodatkowe 512 GB. Ten pierwszy będzie miał na pleckach pojedynczy, 13-megapikselowy aparat. W przypadku Redmi 9C zobaczymy tam zestawienie dwóch aparatów, 13 Mpix + 2 Mpix (zapewne oczko pomocnicze do wykrywania głębi). Tak samo jak w Redmi 9, oba urządzenia zasilane będą baterią o pojemności 5000 mAh. Wielkim zaskoczeniem dla mnie będzie obecność USB typu C w obu przypadkach. Oprócz niego, znajdziemy też port jack 3.5 mm oraz port podczerwieni. Cena Redmi 9A ma się mieścić gdzieś pomiędzy 100 euro (~445 zł) a 120 euro (~534 zł), natomiast Redmi 9C od 130 euro (~578 zł) do 150 euro (~667 zł).

Jak myślicie, czy te przecieki się potwierdzą? Co sądzicie o specyfikacji tych trzech smartfonów?

Na grafice tytułowej widzicie Redmi Note 8T,
sprawdźcie jego recenzję TUTAJ!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!