Strona główna Aktualności Giara to minimalistyczna aplikacja na Linuxa, która pozwoli Ci wygodnie przeglądać Reddita

Giara to minimalistyczna aplikacja na Linuxa, która pozwoli Ci wygodnie przeglądać Reddita

-

Reddit to niezwykle popularny portal, który może służyć jako forum dyskusyjne, zbiór inspirujących obrazków czy agregator newsów i artykułów. Wielu użytkowników Reddita do przeglądania tego portalu korzysta z zewnętrznych aplikacji. A więc z jakiego programu można skorzystać na Linuxie? Dobrym wyborem może być Giara!

Giara

Giara to stosunkowo nowa i otwartoźródłowa aplikacja na Linuxa napisana z wykorzystaniem technologii GTK+. To sprawia, że działa ona świetnie na systemach wykorzystujących między innymi środowisko graficzne GNOME (dostępne chociażb Pop!_OS). Jak się domyślacie po przeczytaniu wstępu, jest to klient portalu Reddit.

Giara oferuje wiele ważnych funkcji, chociażby ciemny motyw graficzny, wygodne działanie w małym oknie i – co dla mnie wydaje się być najprzydatniejsze – szybkie otwieranie multimediów w zewnętrznych aplikacjach. Tak! Jednym (no dobra – dwoma) kliknięciem możemy wybraną grafikę uruchomić w GIMP-ie. Oczywiście poza tym, Giara pozwoli nam tworzyć nowe posty, pisać komentarze czy dawać łapki w górę. Nie zabrakło możliwości edytowania profilu czy nawet wsparcia dla Markdown.

Warto przeczytać: Jak uruchomić mikrofon w słuchawkach Bluetooth w systemie Linux? To proste! [PORADNIK]

Autor programu już zapowiedział, że zamierza wprowadzić kolejne funkcje. Prawdopodobnie w przyszłości możemy spodziewać się chociażby tworzenia galerii, ankiet, a także obsługi wiadomości prywatnych.

Jak zainstalować Giara?

Giara jest aplikacją otwartoźródłową i każdy z nas może sobie ją ręcznie zbudować. Oczywiście nie jest to zbyt wygodne dlatego też jest ona dystrybuowana za pomocą menedżerów pakietów. Użytkownicy Arch Linux (i na nim bazujących) program znajdą w repozytoriach natomiast reszta musi się zadowolić Flatpakiem. Giara możemy zainstalować wpisując poniższą komendę.

flatpak install flathub org.gabmus.giara

Korzystacie z Reddita? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło9to5linux

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej