GitHub Copilot dostępny dla wszystkich programistów… ale nie za darmo

github copilot

W lipcu ubiegłego roku GitHub udostępnił narzędzie AI do pisania kodu o nazwie GitHub Copilot. Do tej pory było ono w zasięgu ręki programistów, którzy zarejestrowali się do testów i uzyskali akceptację. Właśnie ogłoszono, że GitHub Copilot jest ogólnie dostępny dla indywidualnych programistów.

GitHub Copilot dostępny dla każdego

Dzięki GitHub Copilot, po raz pierwszy w historii oprogramowania, AI może być na szeroką skalę wykorzystana przez deweloperów do pisania i uzupełniania kodu. Podobnie jak w przypadku rozwoju kompilatorów i oprogramowania open source, wierzymy, że kodowanie wspomagane AI fundamentalnie zmieni naturę rozwoju oprogramowania, dając deweloperom nowe narzędzie do łatwiejszego i szybszego pisania kodu, aby mogli być szczęśliwsi w swoim życiu.

Specjalnie zaprojektowaliśmy GitHub Copilot jako rozszerzenie do edytora, by upewnić się, że nic nie stoi na przeszkodzie temu, co robisz. GitHub Copilot przekształca wiedzę światowych deweloperów jako dodatek, który sugeruje kod w czasie rzeczywistym, by pomóc Ci pozostać skupionym na tym, co najważniejsze: na tworzeniu świetnego oprogramowania.

Kiedy piszesz kod lub komentarze, GitHub Copilot sugeruje następną linijkę kodu. Nie jest to jednak tylko jedno słowo wiersz. GitHub Copilot może podpowiadać kompletne metody, testy całych jednostek, a nawet złożone algorytmy.

napisał Thomas Dohmke, CEO GitHub

Ludzie, którzy używali wersji testowej GitHub Copilot szybko powiedzieli, że stał się on nieodzowną częścią ich codziennej pracy. Podpowiedzi mogą stanowić nawet 40% kodu, a w popularnych językach programowania spodziewamy się, że liczba ta wzrośnie.  Daje to programistom więcej czasu i przestrzeni, aby mogli skupić się na rozwiązywaniu większych problemów i tworzeniu jeszcze lepszego oprogramowania.

Github copilot

Studenci dostaną za darmo, ile zapłacą pozostali?

Stworzenie dodatku nie byłoby możliwe bez tętniącej życiem społeczności studentów i twórców na GitHubie. Aby wesprzeć te grupy, usługa zostanie udostępniona bezpłatnie zweryfikowanym studentom i opiekunom popularnych projektów open source.

GitHub Copilot można wypróbować bezpłatnie przez 60 dni. Później opłata wyniesie 10$ na miesiąc lub 100$ na rok.

Źródło: github.blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!