Ludzie kochają lekkie aplikacje, a Gmail Go tego dowodem

gmail go

Jakiś czas temu Google wydał swoje aplikacje w lżejszej wersji i zostały one oznaczone słowem Go. Jak można się domyślić, powstały one na potrzeby systemu Android Go. Jak się okazuje, ludzie te aplikacje uwielbiają, a Gmail Go doczekał się aż 500 milionów pobrań – pomimo tego, że nie jest wszędzie dostępny.

Przyznam szczerze, że uwielbiam takie lekkie aplikacje, które robią jedną rzecz, ale robią ją dobrze. Sporo takiego oprogramowania znajdziemy właśnie w F-Droid, gdzie dodatkowo programy są dystrybuowane bez telemetrii i reklam. Ba! Nawet Linux na komputerach cechuje się takimi programami systemowymi (zwłaszcza jeśli mamy środowisko graficzne GNOME).

Gmail Go już z 500 milionami pobrań

Gmail Go to odchudzona wersja aplikacji Gmail, która daje nam dostęp do skrzynki pocztowej. Niestety, program nie jest wszędzie dostępny, jednak to nie utrudniło osiągnięcia rekordu, jakim jest 500 milionów pobrań.

gmail go
(fot. Google)

Nie będę owijał w bawełnę, sam z Gmail Go korzystam. I to nie na byle na czym, bo na eksflagowcu POCO F2 Pro. Po co mi odchudzona aplikacja na wydajnym sprzęcie? Gmail Go po prostu działa i robi to, co ma robić. A no i najważniejsze – wysyła mi powiadomienia o nowych mailach – w odróżnieniu od regularnej aplikacji, która ma ogromny problem w odświeżaniu się w tle (nie, nie mam MIUI).

Jeśli chcecie zainstalować Gmail Go, to niestety, ale musicie skorzystać z alternatywnego źródła oprogramowania, na przykład APKMirror.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!