Znajdźki z F-Droid: Catima, czyli wszystkie karty lojalnościowe w jednym miejscu

catima

Coraz więcej sklepów oferuje karty lojalnościowe, jednak zauważalnie rzadziej przechowujemy je w wersji papierowej, a częściej w cyfrowej. Dodatkowo każdy ze sklepów wydaje również swoją aplikację mobilną, których instalowanie potrafi być irytujące – zwłaszcza jeśli odwiedzamy wiele różnych marketów. Z tego też powodu warto wyposażyć się w narzędzie, w którym umieścimy wszystkie karty. Dobrym przykładem takiego oprogramowania jest Catima.

Od jakiegoś czasu obserwujemy zaskakujący trend sprawiający, że coraz więcej sklepów wydaje własne aplikacje mobilne, które pozwalają nam na zapoznanie się z promocjami czy wygenerowanie karty lojalnościowej. Niestety, jeśli uczęszczamy do wielu sklepów, to instalowanie tych wszystkich aplikacji może być obciążające dla naszego smartfona, a także irytujące pod postacią wielu powiadomień mówiących “Hej! dawno nie byłeś w naszym sklepie. Zobacz jakie mamy świetne promocje!”.

Mało tego, gdy stoimy przy kasie i chcemy pokazać kod kreskowy naszej karty płatniczej, to nie tylko musimy odnaleźć żądaną aplikację na liście programów, ale również przekopać się przez różne alerty – a to okienko mówiące, że nie mamy najnowszej wersji aplikacji, a to okienka informujące o nowych promocjach. Mało tego, musimy jeszcze poszukać odpowiedniego przycisku, który pokaże tę kartę. Mistrzem tutaj jest Rossmann, który w interfejsie pokazuje dwa podobne przyciski – jeden przenosi nas do skanera produktów, a drugi do karty lojalnościowej.

Catima – wszystkie karty lojalnościowe w jednym miejscu

Z tego też powodu warto skorzystać z jakiegoś agregatora, który da nam dostęp do tych kart bez przekopywania się przez te wszystkie aplikacje i okienka. Moim wyborem jest otwarty program Catima, który znajdziemy w F-Droid.

Oprócz braku telemetrii, cechuje się niezwykle przejrzystym interfejsem, prostotą działania i naprawdę szybką pracą. Catima obsługuje wiele form kodów graficznych, w tym najpopularniejsze kreskowe i QR.

catima

Po prostu uruchamiamy aplikację i klikamy w przycisk z plusem w dolnym, prawym rogu. Nową kartę możemy dodać za pomocą skanowania kodu na żywo lub skanując je ze zdjęcia znajdującego się w galerii. Można również ręcznie dodać wszystkie dane karty. Po zeskanowaniu, możemy ustalić kolor karty, jej nazwę i inne, drobniejsze elementy. Po tym procesie, karta będzie dostępna z poziomu ekranu głównego.

catima

Najczęściej wybierane karty możemy przypiąć do góry ekranu – wybierając przycisk gwiazdki. Ponadto jesteśmy w stanie dane kart wyeksportować do pliku, co działa jak kopia zapasowa, którą możemy przywrócić. Mamy również motywy oraz możliwość zwiększenia czcionki.

catima

Jest to kolejna aplikacja z F-Droid, która robi jedną rzecz, ale robi ją bardzo dobrze.

f-droid
Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację z F-Droid

Inne teksty z serii “Znajdźki z F-Droid”:

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!