GNOME 45 pojawi się pod koniec września!

Eurolinux Desktop z wyłączonymi wtyczkami, co sprawia, że system wygląda jak czysta Fedora z GNOME

Twórcy GNOME właśnie poinformowali kiedy pojawi się nowa edycja tego środowiska graficznego.

GNOME 45 nadchodzi

Jak wynika z najnowszych informacji, GNOME 45 zostanie opublikowane 20 września. Ponadto wersja alfa pojawi się 1 lipca, natomiast 5 sierpnia zostanie opublikowana edycja Beta.

GNOME 45 będzie gościć na wielu dystrybucjach Linuksa, w tym na Ubuntu 23.10 czy Fedorze 39. Niestety, póki co niewiele wiemy na temat tego wydania. Zapewne wraz z postępem w pracach będą też pojawiać się nowe informacje na temat nowości.

Nowe menu
Nowe menu

Przewiduje się, że domyślna aplikacja do przeglądania zdjęć zostanie podmieniona na Loupe, którą jakiś czas temu sprawdzałem. Natomiast aplikacja kamery, Cheese, może zostać podmieniona na Snapshot. Testowałem Snapshot i, pomimo ładnego designu, aplikacja niczym się nie wyróżnia, a do tego nie oferuje żadnych opcji modyfikacji ustawień wykonywanych zdjęć. Finalnie prowadzi to do tego, że podgląd kamery w Snapshot zacina się, a w Cheese działa przyjemnie. Oczywiście z czasem Snapshot może zostać znacznie rozbudowane.

GNOME 45 prawdopodobnie też wprowadzi kolory akcentu, czyli “nowość”, która znamy z Windowsa 10, Linuksa Mint czy Ubuntu. Ta drobna modyfikacja pozwoli znacznie dopasować system do swojego gustu. Więcej dowiemy się z czasem.

Źródło: OMG!Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!