GNOME z nowym oknem “O programie”

GNOME 42
GNOME 42 w Fedora 36

Środowisko graficzne GNOME jest poddawane naprawdę wielu zmianom – zwłaszcza w ostatnim czasie. I to nie jest ich koniec, bowiem już niedługo zmieni się kolejny moduł aplikacji GTK.

GNOME z nowym wyglądem okna “O programie”

GNOME ciągle się zmienia, a deweloperzy dostają nowe technologie do wykorzystania. Już w GNOME 42 możemy dostrzec wiele dobroci i zdecydowanie programy wyglądają nowocześniej i przyjemniej. Jak się okazuje, doczekamy się kolejnej zmiany.

Dokładnie chodzi tu o okno O programie, które występuje w niemalże każdej aplikacji napisanej w GTK. Jest to miejsce, z którego dowiemy się kto przygotował aplikację oraz poznamy jej cel. Jak się okazuje, to miejsce się zmieni.

about
Porównanie aktualnego oraz nowego widoku zakładki (fot. OMG!Linux)

Zamiast widoku w formie kart, będzie po prostu jeden ciąg, z którego możemy przejść do “Twórców”. Wiele elementów, w tym na przykład autorzy tłumaczeń, zostali nieco rozdzieleni, aby wszystko wyglądało czytelniej i przyjemniej dla oka.

Ciekawą opcją jest też to, że możemy skopiować dokładną wersję aplikacji do schowka, aby tą informacją pochwalić się na przykład na forum. Ogólnie wszystko wydaje się być bardziej koherentne i przyjemniejsze. Dodatek prawdopodobnie pojawi się w GNOME 43 tuż po wakacjach.

Źródło: OMG!Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!