Google rozszerza funkcje dla aplikacji służących komunikacji

Google rozszerza funkcje dla aplikacji służących komunikacji

Funkcje znane użytkownikom telefonów Pixel, w końcu pojawia się także na wszystkich innych modelach smartfonów z systemem Android.

Emoji w emoji

Google Gboard to dobrze znane narzędzie pomocne podczas wysyłania wiadomości tekstowych. W samym założeniu ma umożliwić użytkownikom tworzenie własnych spersonalizowanych emoji na podstawie wprowadzonego wcześniej tekstu i jednego z podstawowych emoji. Gboard na tej podstawie stworzy unikatową naklejkę, którą można następnie dodać do wiadomości i wysłać do naszego współrozmówcy. Gboard działa z powodzeniem na telefonach Pixel i wygląda na to, że funkcja radziła sobie na tyle dobrze, że Google postanowiło włączyć ja w pozostałych telefonach z Androidem. Jedyny szkopuł w tym, że sam początek otrzymają dostęp do niej wyłącznie osoby korzystające z Gboarda w angielskiej wersji językowej.

Google rozszerza funkcje dla aplikacji służących komunikacji
Źródło: Google

Głośno i wyraźnie

Sound Amplifier zostało stworzone z myślą o osobach z zaburzeniami słuchowymi w celu wzmocnienia wybranych dźwięków. Nowa aktualizacja poprawi wygląd interfejsu i co najważniejsze wprowadzi ulepszoną redukcję szumów otoczenia. Aplikacja Lookout z kolei ma pomagać osobom z zaburzeniami wzrokowymi. Nowe funkcje dodadzą tryb offline i bardzo ciekawą funkcję opisywania obrazów z każdej innej aplikacji, czyli galerii telefonu, czy przeglądarki.

Coś dla graczy

Osoby, które spędzają sporo czasu na graniu, powinny ucieszyć się z informacji, że Google znacząco ułatwi im konwersję Google Play Points na kupony umożliwiające zakupy w wewnętrznych sklepach. Wcześniej trzeba było przejść przez długi proces wspomnianej konwersji, co w wielu przypadkach skutecznie zniechęcało graczy. Wszystkie nowe funkcje mają pojawić się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!