Polacy dodali 8 mln kart do Google Pay i Apple Pay

google pay inpost
(fot. Jack Sparrow na Pexels)

Polacy pokochali płacić zbliżeniowo smartfonami. Jak się okazuje, dodaliśmy do Google Pay i Apple Pay blisko 8 mln kart płatniczych.

Google Pay i Apple Pay kochane w Polsce

Klienci banków działających na terenie Polski dodali już niemalże 8 mln kart płatniczych do usług takich jak Apple Pay, Garmin Pay, SwatchPay, Xiaomi Pay, Fitbit Pay oraz Google Pay. Trzeba jednak zaznaczać, że niezwykle ważnymi usługami są tutaj Google Pay i Apple Pay.

Jak dodaje serwis cashless.pl, w ciągu ostatniego roku liczba kart dodanych do cyfrowych portfeli wzrosła nawet o około 2,37 mln. To naprawdę dużo. Liderem na tym rynku w Polsce pozostaje mBank, który podał na koniec I kwartału, że u niego zarejestrowanych takich kart jest 1,74 mln. Liczbę powyżej miliona utrzymały jeszcze instytucje takie jak ING, Millennium oraz Santander.

apple pay ing
(fot. ING)

Musimy też zaznaczyć, że faktyczna liczba powinna być wyższa niż w podanych statystykach. Powodem jest fakt, że niektóre banki nie udostępniają takich danych lub rzadko je aktualizują. Warto też dodać, że liczba kart dodanych do cyfrowych portfeli nie równa się liczbie użytkowników. Powodów tego jest wiele, ale najbardziej oczywistym jest fakt, że jeden klient może mieć wiele kart. Ponadto ta sama karta może być dodana do wielu usług na różnych urządzeniach.

Poniżej możecie zapoznać się z zebranymi danymi przez serwis cashless.pl.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!